×
Dünya'da görmek istediğin değişimin kendisi ol
Abide TUNCER
 19.06.2022
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 1674 kez okundu
Merhabalar, Ben Abide Tuncer. Yozgat Bozok Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünde lisans eğitimi alıyorum. Bu bölüme gelmeden, Yozgat'a gelmeden yaşadığım süreçle mücadele etmek kolay değildi. Herkesin Yozgat'a büyük bir ön yargısı vardı, özellikle de çevremde olan insanların. Benim burada bir işimin olmadığını, zaman kaybedeceğimi söyleyenlerin sayısı bir hayli fazlaydı. Böyle düşünmeyen çok sevdiğim, beni motive eden hocalarım da vardı tabi.

Bir gün çok sevdiğim bir arkadaşım bana sosyal medyadan SORGED'in hesabını gönderdi ve bana katkı sağlayacağını, Yozgat'a gidince mutlaka etkinliklere katılmam gerektiğini vurguladı. Hemen takip ettim, ilk tanışmam böyleydi SORGED ile. Başka bir gün evdeydim ve yakın arkadaşım aradı. Aydın'da yaşadığım yerde Erasmus+ projesi olacağını, katılmak isteyip istemediğimi sordu. Önce biraz çekinsem de katılmayı kabul ettim. Proje öncesi eğitmen ile çevrimiçi bir toplantı gerçekleştirdik. Diğer arkadaşlarım çok iyi üniversitelerde okuyordu, kendilerini eğitmene tanıtırken "Acaba benim üniversitem hakkında da insanların düşündüklerini düşünür mü eğitmenimiz?" diye aklımdan geçirdim. Yozgat'ta okuyacağımı söyledikten hemen sonra bana SORGED'den bahsetti. İlk defa biri bana Yozgat'ta çok şey yapabileceğimi hissettirmişti. Bu olaydan bir hafta sonra SORGED öğrenci temsilciliği başvurularını açtı. Bu kadar üst üste gelen olayların tesadüf olmadığını, artık harekete geçmem gerektiğini düşündüm. Zaman kaybetmeden başvurdum. 

O gün bugündür SORGED'de gönüllülük yapıyorum. 9 ayda 20'den fazla eğitim, etkinlik ve çalıştayda yer aldım. Herkesin ön yargısına rağmen risk alıp geldiğim bu yerde kendimi keşfettim. Geliştim ve durmadan da gelişmeye devam ediyorum. Tüm bunları yaparken de kendimi motive ettiğim bir mottom var. 'Dünya'da görmek istediğin değişimin kendisi ol." İşte tam da bu değişimi sağlayacak yerde, SORGED'deyim.
Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör