Engelleri aşan projeye destek!

04 Şubat 2015 21:51 Sorgun Gençlik Derneği 1054

Yozgat’ın Sorgun İlçesi’nde Sorgun Gençlik Grubu tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Merkezi Başkanlığı tarafından onaylanarak, uygulanmaya başlayan ‘Engelleri Sanatla Aşıyoruz’ projesine ilçe yöneticilerinden destek geldi.

Sorgun Halk Merkezi Müdürlüğü’nün ortaklığında gerçekleşen ve kısa bir süre önce işsiz engelli gençlerin sanatla tanışmasını sağlamak amacıyla açılan ‘Engelleri Sanatla Aşıyoruz’ kursunu ziyaret eden Sorgun Kaymakamı Levent Kılıç, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Mille Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, kursiyerlere destek oldu, moral verdi. 
Sorgun Gençlik Grubu Yöneticisi Halil Uğuz’un öncülüğünde hazırlanan projenin uygulama aşamasında ortaya çıkan bir birinden renkli eserleri ilgiyle inceleyen Sorgun Kaymakamı Levent Kılıç, projenin hazırlanarak, uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. 
Kılıç, projenin engellilerin hayata tutunması, engellerini ortadan kaldırması adına önemli çalışma olduğunu belirterek; “Engellileri mutlu, huzurlu ve sanatla iç içe görmek bizi de mutlu etti. 
Onlar aslında asıl engellin onları engelli olarak görmek olduğunu bu kursla daha net ortaya koydular. 
Kursa katılan tüm engellileri tebrik ediyor, destekliyorum” dedi. 

Haber'e Ulaşmak için tıklayınız...

 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
SORGED Sorgun Gençlik Derneği

SORGED Sorgun Gençlik Derneğinin kurumsal web sitesidir.

Sorgun Gençlik Derneği

Çay Mahallesi 123 Sokak No:5/4 (İş Bankası Arkası, Özel Temel Lisesi Karşısı)
66700 Sorgun / yozgat

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.