Eurodesk Akreditasyonu

13 Haziran 2019 23:19 Sorgun Gençlik Derneği 251

SORGED Sorgun Gençlik Derneği tarafından, Erasmus+ Eurodesk Türkiye Ağı Eurodesk Türkiye Temas Noktası Teklif Çağrısı kapsamında sunulan başvuru T.C. Dışişleri Bakanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından “Eurodesk Türkiye Temas Noktası” kuruluşu olarak akredite edildi.

Eurodesk, gençler için eğitim ve gençlik alanlarındaki Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlayan Avrupa Bilgi Ağıdır.

36 Avrupa ülkesinde  faaliyette bulunan 1000'in üzerinde Eurodesk Bilgi Ağı, ülkemizde de Türkiye Ulusal Ajansı bünyesinde 2008 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’de 50 ilde 80 Eurodesk Temas Noktası bulunmaktadır.

Sorgun Gençlik Derneği Eurodesk Temas Noktalığı ile birlikte Avrupa fırsatları konusunda ücretsiz soru yanıtlama hizmeti (e-posta ile, faks ile, telefonla, ziyaretle), Fonlarla ilgili Avrupa bilgisine internet erişimi sağlanması, Eğitimler düzenlenmesi ve destek hizmetleri, Konferanslar, seminerler ve diğer etkinliklerin düzenlenmesi, Kaynak materyallerin basılması ve dağıtılması, Gençlik Programı ile ilgili bilgilerin yaygınlaştırılması gibi hizmetleri ücretsiz verecek.

Eurodesk Temas Noktalığı ile birlikte SORGED çalışma alanını daha genişleterek yurt dışına daha çok genci gönderecek ve Türkiye içerisinde faaliyet gösteren Eurodesk temas noktaları ile koordineli bir şekilde işbirliği yapabilecek. Aynı zamanda yurt içinde Eurodesk Türkiye Koordinatörlüğü tarafından farklı şehirlerde düzenlenen tematik eğitimlere SORGED’i temsilen genç gönüllülerin katılması sağlanacak.

Yozgat’ımıza ve gençlerimize hayırlı olsun.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
SORGED Sorgun Gençlik Derneği

SORGED Sorgun Gençlik Derneğinin kurumsal web sitesidir.

Sorgun Gençlik Derneği

Çay Mahallesi Ülkü Sokağı No:4 (İş Bankası Arkası, Özel Temel Lisesi Karşısı)
Sorgun / yozgat

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.