GENÇLER HEM ÖĞRENİYOR HEM DE PRATİK YAPIYOR

10 Temmuz 2019 15:19 Sorgun Gençlik Derneği 409

GENÇLER HEM ÖĞRENİYOR HEM DE PRATİK YAPIYOR

Sorgun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde İngilizce kursu açıldı.

SORGED gönüllerine yönelik açılan kursa katılan gençler hem İngilizce öğreniyorlar hem de pratik yapıyorlar.

Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, İngilizce kursunun başlangıç ve orta seviye olmak üzere iki grup halinde verildiğini söyledi.

Uğuz, “İngilizce Kursu, özellikle İngilizce bilen, ancak bu teorik bilgiyi günlük hayatın herhangi bir alanında pratik olarak uygulayamayan, yani konuşamayan kişilere yönelik programladığımız, hem eğlenceli hem hoş vakit geçirerek, aynı zamanda sosyalleşerek konuşma konusunda adım adım ilerlediğimiz bir kurstur.

İngilizce Kursu ile gençler, hem İngilizce öğretmeni hem de sınıf arkadaşları ile pratik yaparak konuşabilme yeteneklerini artırıyorlar.  Kalıplar ve formüllere boğularak İngilizceyi öğrenmek yerine, konuşarak organik bir şekilde İngilizce öğrenmeyi tercih ediyoruz ve gençlerin kendini rahat ettiği bir ortamda İngilizce öğretmeni eşliğinde küçük bir grupta İngilizce pratiği yapıyorlar. 

Bu kurs sayesinde gençler arkadaşları ile İngilizce konuşarak sosyalleşiyor, İngilizceyi doğal bir şekilde geliştirebiliyor ve hayatın stresinden biraz da olsa kurtulabiliyorlar. İngilizce Kursları, her hafta farklı konuşma aktiviteleri ile internaktif yöntemlerle ve öğrenci merkezli öğrenme yönetimi kullanılmaktadır.  Konuşma aktiviteleri, okuma, yazma ve dinleme gibi dil becerileri ile de desteklenmektedir. Biz gençlere verdiği desteklerinden dolayı Sorgun Halk Eğitimi Merkezine ve Musa Öcal müdürümüze teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
SORGED Sorgun Gençlik Derneği

SORGED Sorgun Gençlik Derneğinin kurumsal web sitesidir.

Sorgun Gençlik Derneği

Çay Mahallesi 123 Sokak No:5/4 (İş Bankası Arkası, Özel Temel Lisesi Karşısı)
66700 Sorgun / yozgat

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.