×
Gençlik Çalışmaları 100 yıldan fazla süredir gençlerin ve yetişkinlerin hayatlarını güçlendiriyor. İrlanda’ya Gençlik Çalışmaları Yasası (2001)’na göre gençlik çalışmaları şöyle tanımlanmıştır:

Gençlerin kişisel ve toplumsal gelişmelerine gönüllü katılımları ile yardımcı olmak ve onların resmi, akademik ve ya mesleki eğitimlerini tamamlayıcı nitelikte olup, öncelikli olarak gönüllü gençlik çalışma organizasyonları tarafından sağlanan, planlanmış eğitim programlarıdır.

Gençlik çalışmaları, her şeyden önce, gençlerin aktif ve gönüllü katılımı ve taahhüdüne dayanan eğitimsel ve gelişimsel bir süreçtir. Genellikle ‘yaygın eğitim’ olarak tanımlanır ve / veya karşımıza çıkar. Gençlik çalışmaları, tüm vatandaşların, kentlerin, kırsalın, tüm ulusların ve sosyal sınıfların her yönüyle 10 ila 25 yaşları arasındaki gençlere odaklanmaktadır. Genellikle gençlik organizasyonları tarafından ve bazı devlet kurumları tarafından uygulanmaktadır
“Bu web sitesi Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Sorgun Gençlik Derneğine aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”
Copyright 2019 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör