×
İNSANİ YARDIM GÖNÜLLÜLÜĞÜ İÇİN KALİTE ETİKETİ
 7.03.2023 20:12:04
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 227 kez okundu
Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) Avrupa Komisyonu tarafından Destekleyici rolü olarak kalite sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Avrupa Dayanışma Programı (ESC) “2021-2027 İnsanı Yardım Gönüllülüğü İçin Kalite Sertifikası” başvurumuz Avrupa Komisyonu tarafından kabul edilmiştir. Böylece 2027 yılına kadar üçüncü ülkelere gönüllü göndereceğiz.
İNSANİ YARDIM GÖNÜLLÜLÜĞÜ İÇİN KALİTE ETİKETİ NEDİR ?
İnsani Yardım Gönüllülüğü Kalite Etiketi, bir kuruluşun 'Avrupa Gönüllü İnsani Yardım Birlikleri' eyleminin ilkelerine, amaçlarına ve gerekliliklerine uygun olarak yüksek kalitede dayanışma faaliyetleri yürütebildiğini onaylar. Bu Kalite Etiketinin alınması, yalnızca insani yardım operasyonlarını destekleyen gönüllü faaliyetlere katılım için bir ön koşuldur.
Destekleyici rolü nedir?
SORGED, katılımcıları Türkiye'den ayrılmadan önce desteklemeyi, hazırlamayı ve/veya eğitmeyi, onlarla ev sahibi kuruluşlar arasında arabuluculuk yapmayı ve/veya katılımcılara faaliyetlerinden döndüklerinde destek sağlamayı içerir. Destek rolü aynı zamanda kuruluşa İnsani Yardım Gönüllülüğü projeleri için proje başvuruları yapma ve ortaklıkları koordine etme yetkisi verir.

Ülkemize, Yozgat'ımıza ve Gençlerimize hayırlı olsun.
Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör