×
İtalyanca Kursu
 25.08.2023 21:42:52
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 488 kez okundu

İtalyanca Kursu Başlıyor.. 

Sorgun Gençlik Derneği tarafından Eylül ayı boyunca İtalyanca kursu düzenlenecektir.

İtalya zengin ve köklü tarihi, coğrafyası, edebiyatı ve kültürü; Akdeniz ülkesi olması sebebiyle mutfağı ve sıcakkanlı insanları ile İtalya, hem turistlerin en popüler destinasyonlarından biri hem de bu özellikleri sayesinde tarih boyunca dünyayı önemli ölçüde etkilemiş bir ülkedir.

Neden yabancı dil öğrenmeliyiz ve farklı diller öğrenmek bize neler kazandırır?

Son yıllarda artan çok çeşitli ihtiyaçlar ile insanlar eğitim, kariyer, iletişim, yeni ülkeler görme isteği veya keyfi olarak yabancı bir dil öğrenmeye çalışıyor. Günümüzde özellikle İngilizcenin tüm dünya tarafından ortak dil olarak kabul edilmesi, eğitim ve iş alanında bu dile sahip olanlara ayrıcalık getirmesiyle yabancı dil öğrenme konusundaki önemi git gide artıyor. Artık herkesin eğitim veya iş alanında kullanmak için yeni dillerin öğrenilmesi bir zorunluluk haline gelmiş durumdadır. 

Farklı bir yabancı dil öğrenmek demek yeni bir insan ile tanışmak demektir. Birbirinden bağımsız hiçbir ilişik bulunmayan toplumlar birbirlerini ortak diller sayesinde tanıyabilirler. Yeni bir dil öğrenimi o dilin ve kültürün tüm bilgilerini de kişilere katar. Kültürleri anlamak dünyaya farklı bakabilmek için en önemli unsurdur. Kültürleri anlamanın yolu da dil öğreniminden geçmektedir. Dil bilmeksizin bir kültürü yakından tanıyabilmek mümkün değildir. Yabancı dil sayesinde o dilin kitaplarını, tarihini ve her türlü özelliği ile tercümeye gerek kalmadan tanışabiliriz.

İş bulmak için  artık sadece İngilizce bilmek yetmiyor

Son dönemlerde iş dünyasında sadece İngilizce bilmek yeterli olmuyor. İngilizce'nin yanı sıra ikinci bir yabancı dil tercih sebebi oluyor. Yabancı bir dil bilmenin fayda ve avantajları arasındaki en önemli konu, özellikle öğrenciler ve yeni mezunları için, iş olanaklarıdır. Günümüzde yabancı bir dil biliyor olmak iş hayatına başlarken tahmin edeceğinizden çok daha fazla avantaj sağlamaktadır.  Özellikle yeni mezun kişilerin bir veya birden çok dil biliyor olması, onlara rakiplerinden çok daha fazla iş imkanı sağlamaktadır. Yaşadığımız dünyanın hızla değişmesi ve gelişmesiyle birlikte, iş olanakları artık ülkemizle sınırlı kalmayıp, dünyanın farklı yerlerine uzanmaktadır. Bunun sonucu olarak, yabancı dil bilen bir birey,  farklı ülke ve sektörlerde kendisine rahatlıkla istihdam sağlayabilir. Bu olanaklardan yararlanmak isteyen kişilerin mezun oldukları bölüm ve okulların yanı sıra sahip olduğu dil yeterlilikleri de artık oldukça belirleyici bir  hal almıştır.

İtalyanca Kursu İtalyan gönüllülerimiz tarafından verilecektir. 

İtalyanca Kursu;

* Her Cuma 15.00 - 17.00 saatleri arasında düzenlenecektir.

* 15-26 yaş grubu aralığındaki gençler katılım sağlayabilir.

* SORGED ofisinde yüz yüze düzenlenecektir.

* Ücretsiz ve Katılım Belgelidir.

* Başvuru sadece Sorgun'da ikamet eden gençlere açıktır.


Kontenjan 15 katılımcı ile sınırlıdır. Kontenjanının dolması ile başvuru formu kapatılacaktır. Dolayısıyla lütfen başvurunuzu en kısa sürede yapınız. Başvurusu olumlu olan katılımcılara eğitim hakkında SMS gönderilecektir.


BAŞVURU FORMU


Projeler ve eğitimlerimizden haberdar olmak için Telegram grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için lütfen buraya tıklayınız...

Bütün sosyal medya hesaplarımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör