×
Sport4HealthyLife-ESC GÖNÜLLÜ ÇAĞRISI
 11.12.2023
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 1693 kez okundu
Avrupa Komisyonu Eğitim, Görsel-İşitsel ve Kültür Yürütme Ajansı (EACEA) tarafından desteklenen, Sorgun Gençlik Derneği koordinatörlüğünde, Avrupa Dayanışma Programı (ESC) Yüksek Öncelikli Alanlarda Gönüllü Ekipler Programı çerçevesinde yürüttüğümüz  "Sport for Healthy Life (Sport4HealthyLife) başlıklı projemiz kapsamında 4 gönüllü aranmaktadır.

Gönüllülük faaliyetleri 1 Şubat-12 Mart 2024 tarihler arasında  40 gün süreyle Sorgun'da düzenlenecektir. 

Avrupa Dayanışma Programı (ESC), gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimlerini teşvik ederken, kendi ülkelerinde veya yurt dışında topluma yarar sağlayan projelerde gönüllü olmaları, çalışmaları veya ağ kurma faaliyetlerinde bulunmaları için fırsatlar yaratan, toplumsal ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen yeni bir Avrupa Birliği girişimidir.

Gençleri daha kapsayıcı bir toplum oluşturmak, savunmasız insanları desteklemek ve toplumsal zorluklara cevap vermek için bir araya getirmektir. Program, yardım etmek, öğrenmek ve kendini geliştirmek isteyen gençlere ilham verici ve güçlendirici bir deneyim sunmaktadır.

Yüksek Öncelikli Alanlarda Gönüllü Ekipler Programı

Gönüllülük Ekipleri, en az 5 kişiden oluşan grupların 2 hafta ile 2 ay arasında bir süre boyunca birlikte gönüllülük yapmasına olanak sağlayan dayanışma faaliyetleridir. Yüksek Öncelikli Alanlarda Gönüllülük Ekipleri, en az iki farklı ülkeden 18-30 yaş arası gençlerin dayanışma amacıyla bir araya gelerek yürüttükleri gönüllülük faaliyetlerini destekleyen büyük ölçekli, etkisi yüksek projelerdir.

Sport for Healthy Life (Sport4HealthyLife) Detayları⬇️

1- Gönüllülük faaliyetleri 1 Şubat-12 Mart 2024  tarihleri arasında 40 gün sürecektir. 

2- Gönüllüler haftanın belirli günlerinde spor kurslarına katılacak ve  spor, sağlıklı beslenme, çevre ve kanser üzerine çeşitli faaliyetler düzenleyecekler. 

3- Gönüllüler haftada 35 saat gönüllülük faaliyetlerinde bulunacak ve haftada 2 (iki) gün tatil yapacaktır.

4- Gönüllüler hafta içi veya hafta sonu 10.00-17.00 saatleri arasında gönüllülük faaliyetlerinde yer alacaktır.

5- Program kapsamında gönüllülere günlük 5 Euro toplamda ise 40 gün için 200 Euro cep harçlığı ödemesi yapılacak. Yozgat dışından katılacak katılımcıların seyahat, konaklamaları ve yemek masrafları proje bütçesinden karşılanacaktır.

6- Gönüllülük takımında 4 Türkiye'den ve 3 İtalya'dan, 3 Yunanistan'dan, 3 Makedonya'dan ve 3 Ürdün'den,  olmak üzere toplamda 16 genç katılım sağlayacak. 

7- Gönüllülük programına Yozgat ve Türkiye genelinde ikamet eden gençler başvuru yapabilir.

8- Gönüllülük faaliyetleri Sorgun'da gerçekleşecektir.

9- Gönüllülük programını başarıyla tamamlayan katılımcılara Youthpass Sertifikası verilecektir.

10- Gönüllülük programına 18-30 yaş grubu aralığındaki gençler başvuru yapabilir.

11- Daha önce bireysel kısa dönem (2 ay) ve uzun dönem (12 ay) gönüllülük yapan katılımcılar bu projeye başvuru yapabilir.

11- Gönüllülerle görev ve sorumluluklarını içeren bir gönüllülük sözleşmesi imzalanacaktır.

* Gönüllülerin seçiminde, proje formundaki sorulara verilen cevapların kalitesi, projeye olan ilgisi ve motivasyonu, dil yeterliliği ve gönüllülük çalışmaları kriterleri göz önünde bulundurulacaktır.

* Gelen başvurular Sorgun Gençlik Derneği tarafından oluşturulan komisyon tarafından okunup, değerlendirecek. Değerlendirmesi olumlu olan potansiyel gönüllüler ile bir ön görüşme yapılacaktır.

* Katılımcıların en az B1 seviyesinde İngilizce konuşabilmesi gerekmektedir. (Dil seviyelerini tespit etmek için İngilizce mülakat yapılacaktır)

* Bu başvuru Üniversite okuyan gençler için uygun değildir. Mezun gençler başvuru yapabilir.

Lütfen başvurularınızı  Europass CV  ve  Motivasyon Mektubunuzu konu başlığına Sport4HealthyLife yazarak esc@sorged.org adresine mail gönderiniz.

Europass CV  ve  Motivasyon Mektubu gönderilmesi zorunludur. Her iki dosyadan birinin eksik gönderilmesinde başvurular dikkate alınmayacaktır.


Projeler ve eğitimlerimizden haberdar olmak için Whatsapp kanalımıza katılabilirsiniz. 

Bütün sosyal medya hesaplarımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör