Sivil Toplum Sektörü Çalıştayı

15 Şubat 2017 22:18 Sorgun Gençlik Derneği 941

AB Bakanlığı tarafından düzenlenen Sivil Toplum Sektörü Çalıştayı sivil toplumun geniş katılımıyla Ankara'da gerçekleştirildi.

Çalıştay açılış konuşmasında AB Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr Mehmet Cangir, sivil toplumun sektör olarak tanımlanmasının önemini vurguladı.

AB Delegasyon Başkan Yardımcısı Sn. Gabriel Vinals da STK’ların kapasitelerinin artırılması için sürdürülen çalışmalara değindi.

Sivil Toplum Sektörü Çalıştayı’nda AB mali yardımları kapsamında STK’lara sağlanan destekler anlatıldı. Sivil Toplum Sektörü Çalıştayı’nın öğleden sonra oturumunda “STK’ların Öncelikleri” konuşuldu.

Çalıştayda “Sivil Toplum Sektörü Programlama Sürecine STK’ların Aktif Katılımı Nasıl Sağlanır?” tartışıldı. STK’lara sağlanacak yeni dönem projelerine ilişkin STK’ların görüş ve önerileri alındı. Yeni dönem projeleri için öncelikler belirleniyor, günün değerlendirmesi yapıldı.

AB Bakanlığı Müsteşarı Sn. Büyükelçi Selim Yenel kapanış konuşmasında Türkiye-Avrupa Birliği mali işbirliğinin önemine değindi.

Sn. Büyükelçi Yenel, “AB fonlarından daha fazla faydalanılması ve daha çok proje için sivil toplum kuruluşlarına önemli görevler düşüyor.”, “Kamu kurumları tarafından yürütülen hibe programları gelin yaşadığımız sorunları birlikte çözelim demenin bir yoludur." dedi.

AB Bakanlığı tarafından düzenlenen Sivil Toplum Sektörü Çalıştayına Yönetim Kurulu Başkanımız Halil UĞUZ katılmıştır.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
SORGED Sorgun Gençlik Derneği

SORGED Sorgun Gençlik Derneğinin kurumsal web sitesidir.

Sorgun Gençlik Derneği

Çay Mahallesi 123 Sokak No:5/4 (İş Bankası Arkası, Özel Temel Lisesi Karşısı)
66700 Sorgun / yozgat

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.