Sorgun'a Yeni Bir Proje!

11 Ocak 2015 17:34 Sorgun Gençlik Derneği 1474

Sorgun Gençlik Derneği Başkan Yardımcısı Nurullah ŞENER ve üyeleri tarafından hazırlanan "Obez Olma, Hareketli Ol" adlı proje , Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından kabul edildi. 

SORGED Başkan Yardımcısı Nurullah Şener, yaptığı açıklamada, dünyanın ve Türkiye 'nin en büyük sorunlarından birinin obezite ve sağlıksız beslenme olduğunu belirtti. 

2013-2014 yılında yine Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen "Sağlıklı Beslen, Hareketli Ol, Kaliteli Yaşa" isimli projeyi İtalyan ortağıyla başarıyla tamamlamıştır. Bu projenin tamamlanmasının hemen ardından yine bu konuyla ilgili AB ülkeleriyle bu alanda yeni bir çalışma başlatıldı. Bu çalışmanın sonucunda Türkiye Ulusal Ajansına sunduğumuz "Obez Olma, Hareketli Ol" projesi kabul edilmiştir.

Şener, projenin süresinin 5 ay olduğunu dile getirerek, "Projemiz, Polonya, Fransa, Litvanya, Bulgaristan, Makedonya, Romanya ve Türkiye'den 35 katılımcıyla 09-16 Mayıs arasında Sorgun ilçesinde uygulanacak. 7 gün boyunca 35 katılımcı ile sağlıklı beslenme, obezite ve hareketlilik konuları üzerine atölye çalışmaları, simülasyonlar, sunumlar, takım kurma oyunları ve kurum ziyaretleri gibi yaygın eğitim metotları kullanılacak" diye konuştu.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
SORGED Sorgun Gençlik Derneği

SORGED Sorgun Gençlik Derneğinin kurumsal web sitesidir.

Sorgun Gençlik Derneği

Çay Mahallesi 123 Sokak No:5/4 (İş Bankası Arkası, Özel Temel Lisesi Karşısı)
66700 Sorgun / yozgat

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.