U-Mutlu Gençler! Projesi Kabul Edildi

04 Şubat 2015 22:54 Sorgun Gençlik Derneği 1076

Yozgat’ın Sorgun İlçesinde iki yıl önce gönüllü gençleri ve gençlik çalışanlarının bir araya gelerek bağımsız bir gençlik grubu kuruldu. Genç grubun hazırladığı “Mutlu Gençler” isimli AB projesi Türkiye Ulusal Ajansı Tarafından kabul edildi.

Sorgun Gençlik Grubu Lideri Halil Uğuz; “ Grubumuz 2 yıl önce gönüllü gençlerle ve gençlik çalışanlarıyla bir araya gelmiş ve kendilerine ana çalışma alanı olarak gençlik ile gençleri ilgilendiren konularda çalışmalar yapmayı seçmiş bir bağımsız gençlik grubuyuz” dedi.
 
Bu projeyi hazırlamadaki amaçlarını anlatan gurup lideri Halil Uğuz; “Günümüzün en büyük sorunlarından bir tanesi işsizliktir. Özellikle bizler Genç İşsizliğinden etkilenen bireyler olarak ve daha önce “Engelleri Sanatla Aşıyoruz” projesi kapsamında engelli gençlere yönelik girişimcilik projesi uyguladığımız için bu konunun üzerine Avrupa ülkeleriyle birlikte çalışmalar başlattık. Bir nebzede olsun gençleri bu sıkıntılardan kurtaracak çalışmaları yapmaya adım atabilmek, çözüm yolları üretilmesi adına Avrupa ülkelerindeki uygulamalardan da faydalanarak bu projeyi gerçekleştirmeye karar verdiklerini söyledi.
 
Uğuz ayrıca; “Projemizin toplam süresi 5 aydır. Almanya, Hollanda, İtalya, İspanya, Bulgaristan, Macaristan, Romanya, Makedonya, Estonya ve Türkiye olmak üzere 10 Ülkeden toplam 31 katılımcıyla Sorgunda uygulayacağız. Faaliyetlerimiz 8 gün boyunca işsizlik üzerine Atölye çalışmaları, Simülasyonlar, Sunumlar gibi faaliyetlerle ve Meslek Kurum Kuruluşları, STK’lara, Esnaflara ziyaretlerle devam edecektir” diye konuştu.
 
Basından Diğer Haberler:
 

Yozgat İleri Gazetesi haberi için tıklayınız...

Bozok TV haberi için tıklayınız... 

Yozgat Yenigün Gazetesi haberi için tıklayınız...

Sorgun Postası Gazete haberi için tıklayınız...

Yozgat Ajans Gazetesinin haberi için tıklayınız...

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
SORGED Sorgun Gençlik Derneği

SORGED Sorgun Gençlik Derneğinin kurumsal web sitesidir.

Sorgun Gençlik Derneği

Çay Mahallesi 123 Sokak No:5/4 (İş Bankası Arkası, Özel Temel Lisesi Karşısı)
66700 Sorgun / yozgat

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.