Şeyma SUNGUR

Şeyma SUNGUR

Liderlerin Yolu Sorgun’dan Geçiyor

  • seymasungur94@hotmail.com
06 Aralık 2017 21:25 Sorgun Gençlik Derneği 1000

Yaklaşık 1,5 yıl önce üniversiteden mezun oldum. Mezun olduktan sonra hep büyük şehirlerde yaşayacağımı hayal etmiştim. Ancak mezun olunca Sorgun’a ailemin yanına geldim. 8 yıldır ayrı kaldığım kürkçü dükkanı Sorgun’a geri dönmüştüm ve bu küçük şehirde yapacak bir şey yok diye de düşünmeden edemiyordum. Ta ki Sorgun Gençlik Derneği ile tanışana kadar… Dernekle ilk tanışmam biraz ilginçti ve bu tanışma hayatımın dönüm noktası oldu diyebilirim. Çünkü Sorgun’da eskiden gençler için yapılan organizasyonlar yok denecek kadar azdı. Ancak Sorgun Gençlik Derneği bu soruna ‘dur’ demiş durumda. Gerek yurt içinde gerekse yurtdışında düzenlediği faaliyetlerle projeler ve eğitimlerle biz gençlerin önüne müthiş imkanlar sunuyor.

Derneğimiz son olarak yapmış olduğu büyük bir proje var ve bu proje İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenmiş durumda. Proje 8 farklı alandaki eğitimleriyle gençlerin kişisel gelişimi desteklemeyi amaçlıyor. Geçtiğimiz haftasonu projenin ilk eğitimi olan Liderlik Eğitimi programına katıldım. Derneğimizin daha önceki programlarına da katıldığım için bu eğitiminde zevkli ve verimli geçeceğinden hiç şüphem yoktu. Deneyimli bir eğitici olan Onur hocamızsa bu eğitime ayrı bir değer kattı. Eğitimin dolu dolu içeriği ve kullanılan interaktif yöntemlerle keyifli bir haftasonu geçirdim.Eğitimin yapıldığı mekan da bizim sürece aktif katılmamız için seçilmişti. Lider kimdir? Liderin sahip olması gereken özellikler nelerdir? Lider ve yönetici arasındaki farklar nelerdir? Ekip çalışmasında olması gereken özellikler nelerdir? gibi sorulara cevaplar aradık ve Onur hocamızın yönlendirmeleriyle bu cevaplara ulaştık. Eğitime katılan arkadaşlarımın istekli olması ve böyle gönüllü gençleri görmek beni çok mutlu etti. Arkadaşlarla birlikte çalışmalar yaparak ekibin nasıl olması gerektiğini öğrenmiş oldum. Onur hocama engin bilgilerini bizimle paylaştığı için teşekkür ediyorum.

Son olarak söyleyeceğim şey; Sorgun Gençlik Derneği’ nin hangi faaliyetine katılırsam katılayım mutlaka hayatımda bir iz bırakıyor. Bu izleri ve bende kalan anıları yıllar geçse de hayatımın en özel zamanları olarak hatırlayacağım. ‘Küçük şehirden büyük hayallere’ sloganımı bir kez daha kullanarak beni hayallerime bir basamak daha yakınlaştıran Sorgun Gençlik Derneği’ne teşekkür ediyorum. Güzel işlerin devamını diliyorum…

ŞEYMA SUNGUR

PSİKOLOJİK DANIŞMAN

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!

YAZARIN SON 5 YAZISI

Tüm Yazıları
SORGED Sorgun Gençlik Derneği

SORGED Sorgun Gençlik Derneğinin kurumsal web sitesidir.

Sorgun Gençlik Derneği

Çay Mahallesi 123 Sokak No:5/4 (İş Bankası Arkası, Özel Temel Lisesi Karşısı)
66700 Sorgun / yozgat

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.