×
Gençlik ve Çevre Proje Yazma Eğitimi
 4.09.2020
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 3484 kez okundu

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, Avrupa Dayanışma Programı kapsamında yürüttüğü, “Çevreni Değiştir, Hayatını Değiştir” başlıklı proje faaliyetleri çerçevesinde 12-13 Eylül 2020 tarihlerinde "Gençlik ve Çevre Proje Yazma Eğitimi" düzenlenecektir.

Bu eğitim ile gençlerin çevre sorunları ve çevrenin korunması ile ilgili sosyal sorumluluk bilinçleri gelişecek, gençler çevre sorunlarını ele alarak, çevrenin korunması üzerine fikirlerini projeye dönüştürecekler. 

Bu Proje yazma eğitimi, gençler arasında proje yazma kültürünü geliştirmek, proje yazma ve yönetme kabiliyeti kazanmak, bu alandaki yetkinlikleri geliştirmek, hibe ve teşviklerden yararlanmalarını sağlamak, proje tasarlama, yazma ve yürütme  konusunda beceriler kazanmak amacıyla düzenlenmektedir.

Düzenlenecek eğitimde çevre üzerine tüm sosyal projeler için gerekli proje hazırlık aşamaları ve proje hazırlama teknikleri anlatılarak farklı fon kuruluşlarının projelerine başvuru yapma imkanı sağlayacak. Eğitim sonunda katılımcılar proje olgusu ile tanışacaklar, bu alanda kariyer hedefleyen katılımcıların proje hazırlama ve uygulama süreçlerine yönelik bilgi ve becerilerinin arttırılması hedeflenmektedir.

Neden Proje Döngüsü?

Proje, bir probleme çözüm bulma ya da beliren bir fırsatı değerlendirmeye yönelik, bir ekibin, başlangıcı ve bitişi belirli bir süre ve sınırlı bir finansman dahilinde, bir takım kaynaklar kullanarak, müşteri memnuniyetini ve kaliteyi göz önünde bulundururken olası riskleri yönetmek şartıyla, tanımlanmış bir kapsama uygun amaç ve hedefler doğrultusunda özgün bir planı başlatma, yürütme, kontrol etme ve sonucu bağlama sürecidir.

Günümüz koşullarında “proje” kavramının hayatımıza girmediği alan neredeyse kalmamıştır. Bu nedenledir ki, proje yapmayı ve uygulama konularını ele alan ve kaliteli bir içerikle hazırlanmış bir PCM Eğitimi, artık almamız gereken temel eğitimlerden bir tanesi haline gelmiştir.

Peki bu Proje yazma eğitimi sana ne katacak?

Artık proje yazabilen ve yürütebilen gençler daha kolay istihdam edilebiliyor.

Yüzlerce kurum, kuruluş ve STK Proje Koordinatörü ve Proje Asistanı arıyor...

Kendi mesleğinizin yanında farklı becerilere sahip olmak ve toplumsal sorunlara çözüm üretmek sizi herkesten farklı kılıyor.

Artık şirketler işe alacakları gençleri seçerken üniversite yıllarını nasıl geçirdiklerine de bakıyor. Sivil Toplumdaki çalışmalar önemseniyor. Birlikte çalışacakları gençlerin proje üretmesini, sorun çıktığında çözüm bulmasını ve takımla birlikte uyum içinde çalışmasını da bekliyorlar. Firmaların işe alacakları gençlerden beklentisini sadece iyi bir okuldan mezun olup verilen işi iyi yapması oluşturmuyor. Onlar şirketlerine farklılık getirecek projeler üreten, sorgulayan, sorun çıktığında çözüm üretebilecek gençler arıyor. Sorumluluk sahibi olması, takım çalışmalarına yatkınlığı ve liderlik özelliği taşıması da en çok aranan nitelikler arasında yer alıyor.

Proje yazma eğitimi ile,  sadece proje yazmayı öğrenmeyeceksiniz. Eğitimin yanı sıra yaratıcılık, takım çalışması, zaman yönetimi, eleştirel düşünme, problem çözme ve sunum yapma becerileri kazanacaksın.

Bu yazma eğitiminde;  proje döngüsü yönetimi mantığı, sorun analizi, paydaş analizi, hedef analizi, strateji analizi, mantıksal çerçeve matrisi, faaliyet planı ve bütçe hazırlama, hibe programları başvuru formları tanıma fırsatı bulacaksın.

Başvuru Detayları;

Eğitimde Çevre sorunları ele alınarak, çevrenin korunması üzerine gençler fikirlerini projeye dönüştürecek.

- Eğitim süresince Safa Sorgun Termal Otelin eğitim salonunda olacağız.

- Eğitime 18-30 yaş aralığında isen eğitime katılabilirsin.

- Eğitime sadece 20 genç katılabilecek.

Eğitim 10:00'da başlayıp, 17:00'de sona erecek.

- Eğitim boyunca öğle yemeği, çay, kahve ve ikramlar ücretsiz olacak.

- Yozgat ve ilçelerinden katılacak gençlerin yolculuk ücretleri ödenecektir.

- Eğitimin sonunda Katılım Belgesi verilecektir.

- Yozgat merkez ve ilçelerinde yaşıyorsan eğitime bekliyoruz.

Not: Bu eğitime sadece Yozgat ve ilçelerinde yaşayan gençler başvuru yapabilir.

COVID-19 TEDBİRLERİ

-Eğitim boyunca katılımcılara dezenfektan tedariği sağlanacak.
-Eğitim süresince maske takılacak ve sosyal mesafe kurallarına uyulacak.
-Eğitim salonları sürekli havalandırılacak ve dezenfekte edilecek.
-Tüm katılımcıların HES kodları kontrol edilecek, HES kodu olmayan eğitime alınmayacak ve risk taşıyan katılımcıların eğitime katılmasına izin verilmeyecek.

Son başvuru tarihi: 09 Eylül 2020 Saat: 20.00

Başvuru formunu doldurmak için tıklayın...

Başvuru sonucunu web (www.sorged.org) ve sosyal medya sayfalarımızdan öğrenebilirsin.

Sorularını bilgi@sorged.org adresine sorabilirsin.

Lütfen Web adresimizi ziyaret etmeyi ve Sosyal Medya sayfalarımızı takip etmeyi unutmayın.
Web: www.sorged.org
Facebook/SORGED
Twitter & Instagram: @sorged66
Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör