×
30 Ağustos Zafer Bayramı Gençlik ve Doğa Yürüyüşü
 1.09.2020 23:21:14
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 2694 kez okundu
Yozgat Çamlığı Milli Parkında “30 Ağustos Zafer Bayramı Gençlik ve Doğa Yürüyüşü” etkinliği düzenledik.

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, Avrupa Dayanışma Programı kapsamında yürüttüğü, “Çevreni Değiştir, Hayatını Değiştir” başlıklı proje faaliyetleri çerçevesinde “30 Ağustos Zafer Bayramı Gençlik ve Doğa Yürüyüşü” etkinliği düzenledi.

Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz etkinlik sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Uğuz”Avrupa Dayanışma Programı (ESC) programı kapsamında yürüttüğümüz Çevreni Değiştir, Hayatını Değiştir projemiz kapsamında bir takım faaliyetler yürütüyoruz. Bu faaliyetlerimiz içerisinde ise bugün 36 gencin katılımıyla Yozgat Çamlığı Milli Parkında doğa yürüyüşü yaptık. Özellikle Gençlik ve Doğa yürüyüşümüzü zafer ile sonuçlanan, dünyanın en büyük kahramanlık destanlarından biri Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 98. yıl dönümünde gençlerimizle birlikte yapmak istedik. Doğa yürüyüşümüz yaklaşık 1,5 saat sürdü. Yürüyüş sonrası gençlere 30 Ağustos Zafer Bayramı Gençlik ve Doğa Yürüyüşü Katılım Belgesi verilerek program sona erdi. Bu tür faaliyetlerle gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimlerini desteklemeye devam edeceğiz. Proje kapsamında faaliyetlerimiz devam edecektir.

Bu vesileyle tekrar Büyük Zafer’in 98. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını sonsuz saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.”dedi.

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör