×
Erasmus+ ve ESC Fırsatları
 20.03.2024 22:47:10
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 846 kez okundu
Sorgun Gençlik Derneği ve Yozgat Bozok Üniversitesi Kariyer ve Mezun Merkezi işbirliğinde kişisel gelişim seminerleri kapsamında “Avrupa Birliği Projelerinde Gönüllülük”  konulu seminer düzenlendi.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil UĞUZ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tansel Hacıhasanoğlu, Kariyer ve Mezun Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ayşe Şener Taplak, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Programa gençler tarafından çok yoğun ilgi gösterildi. Yaklaşık 650 genç katılım sağladı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Kariyer ve Mezun Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ayşe Şener Taplak kariyer bilincinin oluşturulması ve öğrencilerin eğitimlerine ve yeteneklerine uygun alanlarda istihdam edilebilmeleri adına gerekli yetkinlikleri kazandırmalarının temel amaçları olduklarını belitti. Doç. Dr. Taplak Kariyer ve Mezun Merkezi olarak iç ve dış paydaşlarla işbirliği içerisinde öğrencilere gerek ulusal gerekse uluslararası düzeyde katkı sunacak etkinliklere önem verdiklerinin altını çizdi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tansel Hacıhasanoğlu gençlerin akademik ve mesleki gelişimlerine önem verdiklerine dikkat çekerek öğrencilerin yetkinliklerini arttırma odaklı etkinliklerin devam edeceği bilgisini verdi.

Açılış konuşmalarının ardından Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil UĞUZ tarafından Avrupa Birliği Gönüllük Projeleri (ESC), Youthpass  sertifikası, Europass CV ve Motivasyon Mektubu hazırlama konularında öğrencilere bilgiler verildi. Seminer sonrasında çevrimiçi oynanan oyun ile ilk üçe giren öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör