×
Gençler Fikirlerini Projeye Dönüştürdü
 15.09.2020 02:29:34
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 2470 kez okundu

Gençler fikirlerini projeye dönüştürdü.

Çevre sorunları üzerine 5 farklı proje tasarlandı.

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Avrupa Dayanışma Programı kapsamında yürüttüğümüz “Çevreni Değiştir, Hayatını Değiştir” proje faaliyetleri çerçevesinde “Gençlik ve Çevre Proje Yazma Eğitimi” 12-13 Eylül 2020 tarihlerinde düzenlendi.

Bu eğitim programı ile gençler çevre sorunlarını ele alarak, çevrenin korunması üzerine fikirlerini projeye dönüştürdüler.”
Eğitimde çevre üzerine sosyal projeler için gerekli proje hazırlık aşamaları ve proje hazırlama teknikleri anlatılarak farklı fon kuruluşlarının projelerine başvuru yapma imkânı sağlandı.

Uğuz, “Bu eğitim programı ile gençler çevre sorunlarını ele alarak, çevrenin korunması üzerine fikirlerini projeye dönüştürdüler. Eğitimde çevre üzerine sosyal projeler için gerekli proje hazırlık aşamaları ve proje hazırlama teknikleri anlatılarak farklı fon kuruluşlarının projelerine başvuru yapma imkânı sağlandı” dedi.  

Proje hakkında bilgi veren Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, “Günümüz koşullarında “proje” kavramının hayatımıza girmediği alan neredeyse kalmamıştır. Bu nedenledir ki, proje yapmayı ve uygulama konularını ele alan ve kaliteli bir içerikle hazırlanmış bir Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi, artık almamız gereken temel eğitimlerden bir tanesi haline gelmiştir. Proje yazma eğitimi ile gençler sadece proje yazmayı öğrenmedi. Eğitimin yanı sıra yaratıcılık, takım çalışması, zaman yönetimi, eleştirel düşünme, problem çözme ve sunum yapma becerileri kazandılar. Proje döngüsü yönetimi mantığı, sorun analizi, paydaş analizi, hedef analizi, strateji analizi, mantıksal çerçeve matrisi, faaliyet planı ve bütçe hazırlama, hibe programları başvuru formları tanıma fırsatı buldular” diye konuştu.

Peki Neden Proje Döngüsü?
Günümüz koşullarında “proje” kavramının hayatımıza girmediği alan neredeyse kalmamıştır. Bu nedenledir ki, proje yapmayı ve uygulama konularını ele alan ve kaliteli bir içerikle hazırlanmış bir Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi, artık almamız gereken temel eğitimlerden bir tanesi haline gelmiştir.
Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör