×
Harekette Biz de Varız
 25.09.2020 01:58:32
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 2058 kez okundu

Ülkemizde ve Avrupa ülkelerinde eş zamanlık olarak 23-30 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftasında eş zamanlı olarak çeşitlik spor faaliyetleri düzenlenmektedir. Biz de Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) olarak Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında gönüllülerimizle birlikte Voleybol maçı yaptık.

Günümüz de gençlerdeki hareketliliğin azaldığı ve neredeyse sadece bilgisayarlar, cep telefonları ve teknolojik araçlar üzerinden oyunlara bağımlı kalındığını görüyoruz. Bu durum özellikle gençler açısından psikolojik olarak sıkıntı yaratmakla beraber fiziksel olarak da sağlıklarının bozulmasına neden olmaktadır.

Spor gençlerin sosyalleşmesine yardımcı olmaktır. Çünkü Spor insanlara kişisel ve sosyal bir kimlik kazandırmaktadır. Bir sosyalleştirme aracı olan spor, ayrıca insanları birleştirici özelliği sayesinde farklı düşüncelere sahip, cinsiyet ayrımı olmadan kalabalıkları bir araya getirebilmekte, gerilim ve çatışmanın sınırını aşarak insanlar ve toplumlar arasında iletişimin kurulmasını sağlamaktadır. Sporun birleştirici özelliği ile gençler arasında hoşgörü ve dayanışma duygusunu pekiştirmeyi ve gençlerin sorumluluk duygularının gelişmesini sağlamaktadır.

Derneğimiz kurulduğu yıldan itibaren gençler için sporla ilgili çeşitli faaliyetler düzenlemekteyiz ve projeler yürütmekteyiz. Gençlerimiz için spor faaliyetleri düzenlemeye devam edeceğiz. Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında 26 Eylül Cumartesi günü ise Bisiklet etkinliği düzenleyeceğiz.


Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör