×
Keşf-i Yozgat
 9.09.2021
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 83 kez okundu
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, Avrupa Dayanışma Programı kapsamında yürütülen ‘Keşf-i Yozgat’ başlıklı proje kapsamında ilçelerden sonra Yozgat il merkezinde de bir dizi geziler gerçekleştirildi. 

SORGED Başkanı Halil Uğuz, Yozgat'ın keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerini gençlere tanıtmaya devam ettiklerini bildiren Uğuz, Yozgat’ın alternatif bir turizm merkezi olabileceğine dikkat çekti. Her ilçenin kendisine özgün güzelliklerinin bulunduğunu, bunların ön plana çıkartılması gerektiğine işaret eden Uğuz, ‘’Alternatif turizm için elimizde güzel doneler mevcut. Çamlığımız, tarihi camilerimiz, Roma Hamamı, Kerkenes, Hititlerin heykel atölyesi, Kanyon, Karanlık dere vadisi gibi daha birçok alanımız mevcut. Termal sularımız var. Bunların hepsi kırsal turizm için sağlık turizmi için önemli öğelerdir’’ diye konuştu.


“Bu web sitesi Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Sorgun Gençlik Derneğine aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”
Copyright 2019 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör