×
Kooperatifçilik Eğitimi
 16.10.2022 20:07:44
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 511 kez okundu
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) ve Sorgun Gençlik Derneği (SORGED)  arasında genç istihdamının artırılması amacıyla, gençlerin kooperatifçilik konusunda bilgilendirilmesi, girişimcilik ve kooperatifçilik kapasitelerinin artırılması yoluyla Yeni Nesil Kooperatifçilik Gençlik Kooperatifi” kurulmasının teşvik edilmesi alanında 14-16 Ekim 2022 tarihlerinde Kooperatifçilik eğitimi düzenlendi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından, 2022 yılında Kalkınma Ajanslarının onaylı çalışma programlarına ilave olarak “Genç İstihdamı” teması belirlenmiştir.

ORAN ve SORGED tarafından, söz konusu tema çerçevesinde genç girişimci adaylarının kooperatifçilik hakkında temel bilgilere ulaşımını sağlamak, Yozgat ilindeki genç girişimcilerinin fikirlerini kooperatifçilik alanında geliştirmelerine destek olmak amacıyla eğitim ve atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

Eğitim programı ile “Gençlik Kooperatiflerinin” kurulması hedeflenmektedir. Eğitim sonrasında katılımcılara belirli zamanlarda eğitimler ve mentörlük destekleri verilecektir. Eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılara Katılım Belgesi verilerek eğitim tamamlanmıştır.


Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör