×
Yozgat’ın Avrupa’ya açılan kapısı SORGED!
 17.01.2022 21:38:12
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 733 kez okundu
Sorgun Gençlik Derneği, gençlerin Avrupa’ya açılan kapısı haline geldi. Bu doğrultuda geliştirdikleri projelerle birçok genci Avrupa’ya gönderdiklerini belirten SORGED Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, gençlerin bu sayede kültür seviyelerinin arttığını ve geleceğe daha emin adımlarla bakmalarını sağladıklarını ifade etti.

Sorgun Gençlik Derneği 2014 yılından bugüne kadar Erasmus+ ve Avrupa Dayanışma Programıyla farklı ülkelerdeki kurum, kuruluş ve STK’lar ile işbirliği yaparak 400’den fazla genci yurt dışına göndermiştir. Şuan hali hazırda Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında gönüllülerimiz Merve ve Gürin Macaristan'da, Yılmaz Can İspanya'da, Tayfun Estonya’da ve Simay Belçika’da gönüllülük faaliyetlerine devam ediyor.

Gençlerimizi 21. yüzyılın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, Dünya ile konuşan, Dünya ile çalışan, Dünya ile yarışan liderler olarak geleceğe hazırlamayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda, Derneğimiz tarafından,  yerel, ulusal ve uluslar arası, iş dünyasındaki yeni gelişmeler ışığında sürekli güncellenmekte olan eğitimlerimiz ile gençlerin önündeki tüm engelleri kaldırıyoruz.

Gençlerin istihdam edilmesine katkı sağlıyoruz.

Düzenlediğimiz projeler, eğitimler, kurslar ve etkinlikler ile gençlerin kişisel ve kişilerarası becerilerini arttırmaya ve özgeçmişlerini güçlendirmesine katkı sağlıyoruz. Artık üniversite okumak tek başına yeterli olmuyor. 21. Yüzyılda gençler farklı becerilere sahip olması gerekiyor. İş dünyası akademik çalışmalarının yanı sıra gençlerin kendilerini pek çok alanda geliştirmesini istiyor. Artık şirketler işe alacakları gençleri seçerken üniversite yıllarını nasıl geçirdiklerine de bakıyor. Sivil Toplumdaki çalışmalar önemseniyor. Birlikte çalışacakları gençlerin proje üretmesini, sorunlara çözüm bulmasını ve takımla birlikte uyum içinde çalışmasını bekliyor.

Eğitim süresince çeşitli sorumluluk projelerinde etkin rol alan, bir derneğin veya kulübün faaliyetlerinde çalışan, takım çalışmasına inanan, gelişime açık olan, yabancı dil bilen, teknolojiyi takip eden, araştıran, sorgulayan, yurtdışında staj, eğitim ve projelerde yer alan, iyi iletişim becerilerine sahip, özgüveni yüksek, girişimci ruha sahip, insana ve topluma duyarlı, fikirleri ve vizyonuyla çalıştığı kurumda fark yaratan, farklı görüş ve değerlere saygılı, kültürel farklılıklara uyum, çeşitlilik, öğrenmeye açıklık, duyarlılık, dünya görüşü, iletişim yeteneği gibi beceriler gençler iş dünyası tarafından öncelikli tercih ediliyor.
Bu programlara katılmak tamamen ücretsiz ve seyahat, konaklama, yemek, vize ücretlerini gibi bütün masrafları karşılanmaktadır. Yardım etmek, öğrenmek ve kendini geliştirmek isteyen gençler bu programlardan yararlanmaya davet ediyoruz.

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör