×
Sürdürülebilir Kalkınma
 2.03.2021 21:10:04
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 2218 kez okundu

Pandemi günlerinde çevrim içi eğitimlerimiz devam ediyor. Sorgun Gençlik Derneği’ne Sürdürülebilirlik Adımları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Kurum konuk oluyor.

Sürdürülebilir kalkınma kavramı, insanoğlunun doğayı kavrama sürecinde yeryüzündeki yaşama farklı bir bakış açısı önerir. Dünya‘daki doğal kaynakların insan yaşamını destekleme kapasitesini sorgular. Aynı zamanda, yoksulluk, eğitim, sağlık, kültür gibi sosyal konular ve ekonomi ile doğal kaynak kullanımı, üretim ve tüketim arasındaki dengeyi kurarak insanoğlunun yeryüzüne ve yaşama yeni bir bakış açısı oluşturmasını hedefler.

Eğitim içeriği nedir?

  • Sürdürülebilirlik nedir? 

  • Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları 

  • Sürdürülebilirlik Neden Önemlidir? 

  • İyi Uygulama Örnekleri 

  • Sürdürülebilir Kariyer Adımları

 

Emrah Kurum kimdir?

Çevre mühendisi olmanın yanı sıra bir de sosyal girişimci olan Emrah Kurum, mezun olduktan sonra sürdürülebilirlik alanında çalışmalar yapmıştır. Sürdürülebilirliğin iletişim tarafında EKOIQ Dergisi’nde şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda sürdürülebilirlik ve KSS proje geliştirmede IPEC’de (International Project & Education Center), ve kurumların ihtiyaçları doğrultusunda Ar-Ge/inovasyon süreçlerinde akademiden nasıl faydalanabileceği üzerine de Sabancı Üniversitesinde çalıştı. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk ve tek sürdürülebilirlik alanındaki etkinlik platformu olan Çevreci Etkinlikler’in kurucusudur. Bu kapsamda Alternatif Çevre Mühendisliği Buluşmaları, Çevre ve Sanat Buluşmaları, Geleceğin Sürdürülebilirlik Liderleri Buluşmaları gibi birçok projeyi hayata geçiren ve Mart 2013’ten beri 40’dan fazla etkinlik ile binlerce kişiye doğrudan dokunan atölyeler ve etkinlikler yapmıştır. Aynı zamanda Çevreci Etkinlikler projesi ile Kasım 2015’te Bilgi Üniversitesi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri’nde sosyal girişimcilik ödülü de alan Kurum, Sürdürülebilirliğin iletişim ve işbirliği platformu olan Sürdürülebilirlik Adımları genel koordinatörü ve kurucu ortaklarındandır.

 

Emrah Kurum’un LinkedIn hesabı: Emrah Kurum | LinkedIn


Eğitim Detayları:


- 6 Mart Cumartesi günü 20.00 - 21.30 saatleri arasında düzenlenecektir.


- Zoom programı üzerinden çevrim içi olarak düzenlenecektir. 


- Katılım ücretsizdir.


- Başvurular Türkiye genelinden kabul edilecektir.


- Katılım Belgesi verilecektir.

 

Kontenjan 500 katılımcı ile sınırlıdır. Kontenjanının dolması ile başvuru formu kapatılacaktır. Dolayısıyla lütfen başvurunuzu en kısa sürede yapınız. Başvurusu olumlu olan katılımcılara etkinlik hakkında mail gönderilecektir.


Başvuru için lütfen ▶ bu formu doldurunuz..


Projeler ve eğitimlerimizden haberdar olmak için Telegram grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için lütfen buraya tıklayınız...

Bütün sosyal medya hesaplarımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.


Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör