×
Gençler bu kez kendileri için masaya oturdu
 24.11.2019
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 3558 kez okundu

“İŞ’te Genç İŞ’te Yozgat” projemiz kapsamında 3 gün süren çalıştayla şehrin genç işsizliğini masaya yatırdık.


Yozgat’ın Sorgun İlçesi’nde faaliyet gösteren SORGED, T.C. Dışişleri BakanlığıAvrupa Birliği BaşkanlığıTürkiye Ulusal Ajansı, Erasmus+ KA347 Gençlik Politikaları programı kapsamında desteklenen “İŞ’te Genç İŞ’te Yozgat” projesi kapsamında Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak 22-23-24 Kasım 2019 tarihlerinde bir çalıştay gerçekleştirdik. Çalıştaya toplamda 31 genç katılım sağladı.

Çalıştayda Yozgat'ın en önemli sorunları arasında yer genç işsizliği gençlerle birlikte masaya yatırıldı. Gençlik çalışmaları, genç işsizliği, Yozgat’ta işsizlik sorunu, Yozgat’ta işsizlik sorununa çözüm sağlayacak aktörler, istihdam Girişimciliği, İŞ Kulübü, Europass CV, Youthpass konuları ele alındı.

Çalıştayın ikinci gününde Türkiye Ulusal Ajansı uzmanları Alim Sarıaslan ve Eren Bolat Erasmus+ gençlik fırsatları hakkında bilgilendirme yaptı.

Çalıştayın üçüncü gününde Colay grubu kurucusu Mehmet Çağatay Ateş Girişimcilik fırsatları hakkında, İŞKUR İl Müdürlüğü, İş ve Meslek Danışmanları tarafından ise İŞ Kulübü hakkında bilgilendirme yapıldı. Yozgat özelinde istihdam öneri belgesi hazırlanarak çalıştay tamamlandı.

Proje kapsamında üç çalıştay daha yapılacak. Çalıştayların tamamlanmasından sonra gençlerin ve politika yapıcıların katılımıyla bir zirve yapılacak.

Desteklerinden dolayı Türkiye Ulusal Ajansı uzmanları Alim Sarıaslan ve Eren Bolat'a, İŞKUR İl Müdürümüz Taner Yıldız’a, Eğitmen Onur Çiftci'ye, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları, Colay grubu kurucusu Mehmet Çağatay Ateş'e ve tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.


Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör