×
Gençler Çözüm Arıyor
 10.12.2019 21:00:07
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 4667 kez okundu
T.C. İçişleri Bakanlığı, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, PRODES programı kapsamında finanse edilen, Sorgun Gençlik Derneği tarafından yürütülen "Gençler Gelişiyor, Hayatlar Değişiyor" başlıklı proje kapsamında "Gençlik Katılımı Çalıştayı" düzenlendi.

Sorgun Büyük termal Otel’de hafta sonu düzenlenen “Gençlik Katılımı Çalıştayı’ na gençler yoğun ilgi gösterdi. Yozgat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, Yozgat Gençlik Merkezi Müdürü Ali Sapmaz ve Akdağmadeni Gençlik Merkezi müdürü Halil Yılmaz’ın yanı sıra bazı STK temsilcilerinin de katıldığı çalıştay’da, gençler görev ve sorumluluk almalarına engel teşkil eden faktörleri ele aldı.

Sorgun Gençlik Derneği’nin, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nce desteklenen “Gençler Gelişiyor Hayatlar Değişiyor” adlı projenin son bölümünde gerçekleştirilen çalıştay’da, gençlerin Yozgat özelinde hayata aktif katılımlarına engel olarak Çevre, Aile, Önemsenmeme, zaman, rol model, coğrafi özellikler ve ulaşım gibi etkenler öne sürüldü. Katılımcıların çoğunluğunu Bozok Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Gençlik Çalıştayı’na katılımın yüksel düzeyde gerçekleştiğini belirten SORGED başkanı Halil Uğuz, imkanlarımız daha da geniş olsaydı katılımı ikiye katlardık şeklinde konuştu.

Çalıştay’a davetli olarak katılan yöneticiler kendilerine yöneltilen sorulara cevap verirken İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu ise genel bir değerlendirme yaptı. Yurtlu, gençlerin ileri sürdüğü ve engel gibi gözüken etkenlere değinerek, gençlerin önemsendiğini, zira bu projenin Bakanlık katkısıyla sürdürüldüğünü, gençlik alanında faaliyet gösteren derneklere öncelik tanındığını vurguladı. Ayrıca, rol model edinmelerin konusunda da gençlere tavsiyelerde bulunan Yurtlu, milli ve manevi değerler ve kriterler esas alınarak genç rol modellerin örnek alınmasını önerdi.

Kısa adı SORGED olan Sorgun Gençlik Derneği başkanı, katılımcılara teşekkür ederek, başarılı şekilde sürdürülen projenin sonuna gelindiğini belirtti.

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör