×
Suyun Önemi ve Su Ayak İzi
 25.10.2023 11:34:07
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 985 kez okundu
Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) tarafından 28 Ekim Cumartesi günü "Suyun Önemi ve Su Ayak İzi" başlıklı eğitim düzenlenecektir.

Yaşadığımız gezegenin %70’i sudan oluşmaktadır. Bu su oranının yalnızca %3’ü içilebilir tatlı su kaynağı olarak bilinmektedir. Ulaşılabilen tatlı su kaynaklarımız ise %1’ine tekabül etmektedir. Hal böyle olunca hem küresel olarak hem de ulusal olarak su kullanımı ve tüketimine dikkat etme hassasiyetinin önemine dikkat çekmektedir. Su krizi tüm dünyayı yakından ilgilendiren bir konudur. Dünya genelinde artan nüfus, iklim değişikliği, sabit kalan su kaynağı, ufukta ciddi bir su krizine neden olabileceği öngörülmektedir. Günümüzde seksen yıl önce tükettiğimiz suyun neredeyse dört katını tüketir hale geldiğimiz görülmektedir. Çağımızda gereğinden fazla su tüketimi yapıyor, sessiz kalıyor ve çözüm bulmakta gecikiyoruz. Son yılların en mühim hadisesi olan sürdürülebilirliktir. Su tüketimi ve suyun geleceği açısından sürdürülebilirlik oldukça önemlidir.  Birleşmiş Milletler’in (BM) 2021 yılında açıkladığı Su Kalkınma Raporu’na göre, 3 milyardan fazla insanın suya erişim olanağı bulunmamaktadır ve 2030 yılına kadar su kıtlığının %40 seviyelerine yükseleceği öngörülmektedir. 

Bu eğitimi düzenleme amacımız, tek kaynağımız olan suyun önemine dikkat çekmektir. Bu bağlamda su ile ilgili sürdürülebilirlik çalışmaları, suyun hayatımızdaki yeri ve önemi, bilinçli su tüketimi, su çeşitleri ve su ayak izi konularında eğitim düzenleyeceğiz.

Eğitimine ait detaylar şu şekildedir:

* Eğitim 13.00'de başlayıp, 16.00'da sona erecektir.

* Eğitim Yozgat'ta düzenlenecektir. Eğitim salonunun yeri katılımcılara ayrıca bildirilecektir.

* Sorgun'dan katılacak gençlerimiz için ücretsiz servisimiz olacaktır.

* Programa katılan katılımcılara Dijital Katılım Belgesi verilecektir.

Eğitime kontenjanımız 20 katılımcı ile sınırlıdır. Kontenjanının dolması ile başvuru formu kapatılacaktır. Dolayısıyla lütfen başvurunuzu en kısa sürede yapınız. Başvurusu olumlu olan katılımcılara zirve programı hakkında SMS gönderilecektir.

Eğitime katılmak için ⏩ bu formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Projeler ve eğitimlerimizden haberdar olmak için Telegram grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için lütfen buraya tıklayınız...

Bütün sosyal medya hesaplarımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör