×
Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi
 20.08.2019 19:59:00
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 3529 kez okundu

SORGED Sorgun Gençlik Derneği Koordinatörlüğünde, Sorgun Halk Eğitimi Merkezi ortaklığında uygulanan T.C. İçişleri Bakanlığı, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü PRODES programı kapsamında finanse edilen "Gençler Gelişiyor, Hayatlar Değişiyor" isimli proje kapsamında 17-18 Ağustos 2019 tarihlerinde "Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi" Psikolog Arınç Sönmez'in eğitmenliğinde gerçekleşti.

17-30 yaş arasındaki gençlerin bağımlılık konusunda bilinç kazanması, farkındalık oluşturularak toplum içinde rol model oluşturmaları, modern bağımlılık riskleri konusunda bilgi edinmeleri hedeflenen eğitimde "Bağımlılık, bağımlılık türleri, bağımlılık tanı kriterleri, bağımlılıkta tedavi ve rehabilitasyon yöntemleri" üzerinde duruldu. Eğitime ağırlıklı olarak ruh sağlığı uzmanı psikolog ve psikolojik danışmanların katılımının yanı sıra farklı meslek grubundan uzmanlar ve üniversite öğrencileri de katıldı.

Eğitim programı ile birlikte SORGED aracılığı ile bağımlılıkla ilgili kurumsal müdahale fikirleri çalışması üzerine interaktif yöntemler kullanılarak gerçekleşti. Eğitim programında katılımcıların tartışma grupları, öğrenme odaklı oyunlar, grup çalışmaları gibi yöntemlerle aktif katılımı sağlandı. Bağımlılıkla mücadele konusunda farkındalık kazanan gençler toplumsal sorunların çözümüne yönelik sivil toplum kuruluşlarına gönüllü olarak projeler geliştirme konusunda motivasyon kazandılar.

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör