×
Ezgi Betül ALKAN
 16.01.2020
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 3077 kez okundu
Merhaba ben Ezgi Betül ALKAN. Bozok Üniversitesi Sorgun Meslek Yüksekokulu Mülkiyet Koruma ve Özel Güvenlik 2.sınıf öğrencisiyim. Hayallerimin olduğu kadarıyla mezun olmayı istiyordum ama okuduğum üniversitenin bana yetmediğini ve yersiz geldiğini hissediyorum. Bundan dolayı bir umutla atanmak ve atanmak için KPSS'ye çalışıyordum ama atanamazsam da DGS veya YKS ile yeni bir üniversite okuma da hayallerimin arasındaydı. 

Ne okuduğum üniversite nede başka gideceğim üniversite hayallerimi gerçekleştirmek için yeterli olmayacağını hissediyorum. Kendimi geliştirmek için sadece okumak yetmeyeceğini iyi biliyorum ve geliştirmek için etkinliklere, faaliyetlere katılmak istiyorum ama nerelere başvuracağımı bilmiyordum. Günlerden bir gün akraba ortamında SORGED'den bahsettiler. SORGED'in yaptığı etkinlikler, faaliyetler, yurt dışı hayali olan öğrencileri yurt dışına gönderdiğini söylediler. Bende merak ederek önce instagram hesabını sonra da Whatsapp grubunu takip etmeye başladım.

Bir adım atarak Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi'ne katılmak için form doldurup SORGED'e gönderdim. Ama içimde eğitime beni seçmezler gibi düşünsem de akşam 17.00 gibi SORGED'den gelen bir mesajla eğitime çağrıldığımı öğrendim. Eğitime gitmek için ailemden izin almam gerekiyordu. Ve sonra ailemden izin alamaya çalıştım önce karşı çıksalar da sonra gitmem için izin verdiler. 

Eğitime giderken bir arkadaşla rastladım ve Safa Sorgun Termal Otele gitmeye çalışıyordu. Konuşmalarıyla, davranışıyla Sorgun'da yabancı olduğu belliydi. Sonra ikimizde eğitim alacağımız yeri ararken arkadaşın bulduğunu fark ettim ve bende onu takip ettim. Onu takip ettiğimi anladı ama bir şey söylemeden ikimizde eğitim yapacağımız salona girdiğimizde bizi güler yüzüyle karşılayan Halil Abi ile tanıştık önce sonra diğer katılımcılarla. 

Katıldığım eğitimde nasıl projeler yazıldığını ve yazdığımız projeleri hangi kurumlara iletebileceğimizi öğrendik. Grup arkadaşlarımızla ve Halil Abi sayesinde Erasmus plus programı kapsamında projemizi gönderdik. Bu eğitimde sadece bir şeyler öğrenmek değil yeni arkadaşlar, yeni fikirler ve yeni ortamlar edindim. Bu eğitimden sonra kendimdeki eksikliği Sorged'in tamamlayacağını gördüm.

Her fırsatta eğitimlere ve faaliyetlere katılmaya başladım. Her eğitimden sonra da kendimi değerlendirdim ve eksik hissettiğim değerleri kazanmaya başladığımı gördüm. Her katıldığım eğitimlerde veya faaliyetlerde hayata bakış açım, fikirlerim, duygularım, yaşantım ve kısaca her şeyim değişti. Bu değişimim de etkili olan SORGED, Halil Abi ve SORGED'in gönüllüleri sayesinde oldu. 

Şimdi ise Avrupa Dayanışma Programına gönderdiğimiz ''Çevreni Değiştir Hayatını Değiştir'' projemiz onaylandı. Ve bir ümit ettiğimiz projeyi SORGED sayesinde hayata geçiriyoruz. Hayallerimin arasında yurt dışına çıkmak da girdi kim bilir bir gün o hayalimde gerçekleşir. 

SORGED gençlerin bir umut olduğu yerdi ve şimdi benimde umut kaynağım. 

Unutmayın. Hayalinizin peşinden gitmeye başladığınız an, hayatınızda her şey bir anlam kazanır.

İyi ki varsın SORGED...

Ezgi Betül ALKAN
Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör