×
Sağlıklı Yaşam için Spor
Sorgun Gençlik Derneği tarafından Erasmus+ Gençlik Değişimleri programı kapsamında hazırlanan "Sağlıklı Yaşam için Spor" başlıklı projemiz Türkiye Ulusal Ajansı tarafından onaylanmıştır.

Proje kapsamında farklı branşta spor, sağlıklı beslenme, çevre  atölyeleri etkinlikleri düzenlenerek ve yaygın eğitim yöntemleri kullanarak, farklı geçmişlerden gelen dezavantajlı gençlerin sporda gönüllülük, spora özgü beceriler ve fiziksel uygunluk geliştirme, oyunda strateji uygulama ve iyi uygulamaları yerinde izleme, spor faaliyetlerinin planlanması ve organizasyonunda bulunma, sorumlu liderlik sağlama, takım ruhu, takım hedefleri doğrultusunda verimli çalışma, sporda mantıklı karar verme, yorum yapma kapasitesini geliştirme gibi beceriler kazanması beklenmektedir.

Proje faaliyetleri Türkiye, Yunanistan, Romanya ve Kuzey Makedonya ülkelerinden katılacak 32 gencin katılımıyla Sorgun'da düzenlenecek. Proje ile gençler, çeşitli faaliyetlere katılarak ve spor aktivitelerinde yer alarak ortak bir amaç etrafında bir araya gelme ve birlikte mücadele etme şansına sahip olacaklar. Farkı ülkelerden spor yapamayan ve sosyalleşmeye ihtiyaç duyan gençler bir araya gelerek 1 hafta boyunca çeşitli branşlarda spor faaliyetlerine katılacak. Daha az imkana sahip gençlere ulaşılması ve farklı inanç ve düşüncelere sahip, ekonomik, sosyal ve coğrafi birçok nedenden dolayı sosyal dışlanmaya maruz kalan, kırsal kesimde yaşayan gençlerin spor faaliyetlerinde bulunarak ortak bir amaç etrafında bir araya gelme ve birlikte mücadele etme şansı yakalayacak. Ortak bir amaç etrafında toplanan gençler, takım sporları ile işbirliği yapmayı öğrenecek ve grubun bir parçası olarak hareket edebilecekler. Sporun din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin kalabalıkları bir araya getirebilme özelliği, ortak bir hedef için mücadele eden gençler arasında hoşgörü ve dayanışma duygusunu pekiştirecektir.

Yozgat'ımıza ve gençlerimize hayırlı olsun.


Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör