×
Arzu Varsa Çözüm Her Zaman Vardır!
Seher ÖZTOP
 bilgi@sorged.org
 14.04.2016
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 882 kez okundu

Merhabalar..

Ben, Seher ÖZTOP 12.sınıfta iktisat okumaya karar verdim ve iktisat için İngilizce çok önemliydi. Bunun üzerine üniversite tercihlerimi yaparken İngilizce hazırlık bölümü olan yerlere dikkat ettim. 2015 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesinde hazırlık bölümüne başladım. Böylece hem İngilizceye olan merakımı giderecektim hem de Erasmus için bir fırsatım olacaktı. Fakat pek düşündüğüm gibi gitmedi. Şuan iktisat 1. sınıf öğrencisiyim ve İngilizcemi kullanabileceğim bir ortam olmadığından maalesef ikinci planda kalmıştı. Taa ki bir projede tanıştığım Ahmet'ten Sorgun Gençlik Derneğini duyana kadar.

Sorgunlu olupta Sorgun Gençlik Derneğini projelerini duymamam da bir talihsizlik olsa gerek. Hemen Sorgun Gençlik Derneği ile iletişime geçtim ve "Ne gibi projeler yapıyorsunuz?" "Projeleri kimlerle yapıyorsunuz?" "Projeleri nerede yapıyorsunuz?" gibi sorular sordum. Projelerin Sorgun'da yapıldığını duyunca çok şaşırdım. Sorgun gibi küçük bir ilçenin böylesine büyük projelere imza atması ve Dernek Başkanı Halil Bey'in gençler için uğraşması, gençleri desteklemesi benim için inanılmaz müthiş bir duyguydu. Halil Bey " yaklaşan bir proje var katılabilir misin?" dediğinde çok mutlu olmuştum. İlk defa böyle büyük bir projeye katılacaktım. İtiraf etmeliyim ki bu projelere katılmak büyük bir şanstır.

"Gençler Kariyer ve İstidam Konuşuyor" projesine katıldım. Bu projede ki katılımcılar farklı ülkelerden gelmiş, farklı dili konuşan farklı kültürlerdeki insanlardı. Fakat bu proje ile İngilizce bizim ortak dilimiz oldu. Bana da İngilizcemi aktifleştirebileceğim bir ortam doğmuştu. İnsanın tanıştığı herkesten mutlaka öğreneceği bir şeyler vardır. Bende bu projeyle kendime çok şey kattım. Grup çalışmalarında farklı düşüncedeki insanlarla ortak çözümler bulduk. Bu proje doğru veya yanlış herkesin fikrini özgürce söyleyebileceği bir ortamdı. Bu projeyle hepimizin ayrı sorumlulukları oldu. Ben Türk katılımcı olarak ev sahipliği yapmaktan çok gurur duydum. Bu projede her şey eğitimden ibaret değildi tabiki de sosyal faaliyetlerimiz oldu. Katılımcılara kendi doğup büyüdüğüm yeri gezdirip, tanıtmak tarif edilmez bir duyguydu. Onlar benim için kazanılmış dostluklardı. 1 haftalık bir proje ile öylesine kaynaşmıştık ki sıcak, samimi, içten, doğal sohbetlerimiz sanki yıllardır tanışıyoruz gibi hissettirdi. Hatta bu proje hayatımın dönüm noktası diyebilirim.

Bu projede öğrendiklerimi hayatımda uygulayacağım kariyerim, geleceğim için bir fırsatım olmuştu. Bu projeyle kariyerim adına bir adım değil bir basamak çıktığıma inanıyorum. Artık bu proje sayesinde bir vizyon oluşturmuştum. Bu projeyle farkındalık yarattığıma inanıyorum. İnsan yaşayarak öğrenirmiş ya; ben tam olarak yaşadım farklı kültürü, farklı görüşü, farklı.. Önemli olan hedefini belirleyip onun için çabalayıp uğraşmaktır. Hayat yap, et, çalış başar ile geçiyor. Sizde benim gibi diğer arkadaşlarım gibi hayatınızı değiştirmek, başarınıza başarı katmak istemez misiniz? O halde zaman kaybetmeyin AB Projelerini Keşfedin!!

Böylesine güzel işler yapan bu kocaman ailenin bir üyesi olmaktan çok mutluyum.. Bu projeye katılmamı sağlayan ve düşüncelerimi, bakış açımı değiştirmeme sebep olan Sorgun Gençlik Derneği ekibine ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgi İle Kalın..

Seher ÖZTOP

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör