×
Ekolojik Okuryazar Olmak
 29.03.2023 19:45:36
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 807 kez okundu
Sorgun Gençlik Derneği tarafından 31 Mart 2023 tarihinde "Ekolojik Okuryazar Olmak" başlıklı bilgilendirme toplantısı düzenlenecek. 

Ekolojik Okuryazarlık, doğal dünyayı ve çevreyi anlamak ve korumak için gerekli olan bilgi, beceri ve anlayışa sahip olmayı ifade etmektedir. Her geçen gün  karşılaştığımız çevre sorunlarıyla daha etkili mücadele etmek için ekolojik okuryazar olmak, günümüz dünyasında temel taşlar arasında yerini almaktadır. Ekolojik Okuryazar Olmak eğitimimiz ile Gezegenimizin Sınırları, Çevre Sorunları, Sürdürülebilir Yaşam Önerileri, İklim Değişikliği ile Mücadele, Doğal Kaynakların Korunması gibi konularına değineceğiz.

Cengiz KASAK Kimdir?
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden 2022 yılında mezun olmuştur. 2012 yılından beri Sivil Toplum çalışmalarına katılan Cengiz Kasak, Gençlik ve Spor Bakanlığında Proje Çalışanı olarak çalışmaktadır. 2018 yılında Sivil Yaşam Derneği ile Gençlik alanında çeşitli çalışmalarda bulunmuştur. Sivil Yaşam Derneği bünyesinde Ankara Yerel Kurulu Dış İlişkiler Direktörlüğü, Ankara Yerel Kurul Başkanlığı, Sivil Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü, Eurodesk İrtibat Kişisi ve Ekolojik Okuryazarlık Eğitmeni olarak çalışmalarda bulunmuştur. 53 şehirde verdiği Ekolojik Okuryazarlık Eğitimi ile 1000'den fazla gence ulaşmıştır. 2018 yılında Let's Do It Türkiye Ankara İl Temsilcisi, 2019 yılında Let's Do It Türkiye İç Anadolu Bölge Direktörü ve 2020 yılı itibariyle Let's Do It Türkiye Ülke Koordinatörü olarak çalışmalarda bulunmuştur. 2022 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde hayata geçirdiği Vizyon Kulübü'nün koordinatörü olarak görev almaktadır. 2022 Temmuz itibariyle Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Proje Biriminde görevlendirilmiştir. Cengiz Kasak çevre ve gençlik alanında birçok proje koordine etmiş ve yönetmiştir.

Ekolojik Okuryazar Olmak toplantısı online düzenlenecek olup, herkese açık ve ücretsizdir.

📅 31 Mart 2023
🕗 21:30

Kontenjan 100 katılımcı ile sınırlıdır. Kontenjanının dolması ile başvuru formu kapatılacaktır. Dolayısıyla lütfen başvurunuzu en kısa sürede yapınız. Başvurusu olumlu olan katılımcılara etkinlik hakkında SMS gönderilecektir.

Başvuru için lütfen ▶ bu formu doldurunuz..

Projeler ve eğitimlerimizden haberdar olmak için Telegram grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için lütfen buraya tıklayınız...

Bütün sosyal medya hesaplarımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör