×
Etkili Özgeçmiş Yazma ve Yazışma Teknikleri Eğitimi
 3.10.2021 13:18:44
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 1251 kez okundu
Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) tarafından 9-10 Ekim 2021 tarihlerinde "Etkili Özgeçmiş Yazma ve Yazışma Teknikleri Eğitimi" düzenlenecektir.

İyi hazırlanan bir özgeçmiş 'İŞ’inizi kolaylaştırabilir..
Baştan söyleyelim eğitimde sıkılmayacaksın..☺ 
Kalıplaşmış geleneksel eğitim programları dışına çıkılarak interaktif, yaygın eğitim metotları ile gerçekleştirilecektir. 
Eğlenirken öğreneceksin.. ☺

Özgeçmişler iş başvuru süreçlerinin önemli bir parçası. İnsan Kaynakları Uzmanları CV’lerde en çok alınan sorumluluklara, deneyimler ve başarılara bakıyor. Artık CV hazırlamanın önemi ortada...

Özgeçmiş, çalışmak istediğiniz şirkete kendinizi anlatmanızı sağlayacak bir araç. İş bulmak için atılacak ilk adım profesyonelce yazılmış bir özgeçmiştir. Özgeçmiş bilgilerin sıralandığı bir listeden çok sizin reklamınızı yapan bir araçtır. Herhangi bir iş başvurusunda bulunmadan önce mutlaka etkili hazırlanmış bir CV sunmanız şarttır. Özgeçmişiniz doğru hazırlanmış olmalıdır ki yaptığınız başvuruda binlerce adayın içinde sizi öne çıkarsın. Bu online eğitim programı adayı ön plana çıkarabilecek birçok teknik ve taktik sunmaktadır.

Yenibiris. com Yönetim Kurulu Üyesi Kâmil Özörnek CV hazırlamanın önemine şu sözlerle dikkat çekiyor: “İşe alım uzmanları, özgeçmişe baktığında adayın, başvurulan iş için uygun olup olmadığını birkaç saniye içinde anlıyor. Bu nedenle özgeçmişin, başvuru yapılacak işteki kriterleri göz önüne alarak hazırlanması çok önemli.

Özgeçmiş, gencin sadece geçmişini değil, geleceğini de ifade etmektedir. İş arayan gençler onlarca hatta yüzlerce iş başvurusunda bulunmalarına rağmen neden olumlu cevap alamadıklarından, hatta hiç geri dönüş alamadıklarından yakınırlar. İstatistiklere göre bunun en önemli sebeplerinin başında CV’lerinde yaptıkları hatalar ve yazışma tekniklerinde yapılan hatalar gelmektedir.

İş hayatındaki yazışmalarda kullanılan üslup, işlerin sağlıklı ilerleyebilmesi için önemlidir. Kurum içi ve kurum dışı kimliğinizin doğru yansıtılması için Etkili Yazışma Teknikleri eğitimi her genç için önemlidir. İş arama sürecinde, staj ve yüksek lisans gibi başvurularında başarılı olabilmek için doğru iletişim kurmamız gerekir. 

Günümüzde birçok yazışma çeşidini kullanıyoruz. Kimimiz çoğunu kimimiz azını biliyoruz. Peki hepsini doğru mu biliyoruz? Bu eğitimle beraber iş hayatında hangi pozisyonda olursanız olun sizin için gereken, resmi yazıları, iş yazılarını ve özel yazıları öğrenebileceksiniz. Bu eğitim yazışma teknikleri hakkında bilinen yanlışları ve hataları öğretmek ve bilgi eksikliğini giderme amacını taşımaktadır.

Bu eğitimde; Etkili Özgeçmiş (CV) Yazma tekniklerini öğrenerek, bu bilgileri özgeçmişinizde uygulayarak, dikkat çekmenizi ve fark yaratmanızı sağlayacaktır. Böylece mülakata davet edilme ve işe kabul edilme şansınızı, rakiplerinize göre katbekat artırmış olacaksınız. Etkili Özgeçmiş Yazma Teknikleri Eğitimi’nde, kendinizi özgeçmiş üzerinde doğru ifade etmeyi öğrenirken, iş arayan diğer adayların arasından farkınızla öne çıkmanızı sağlayacak ipuçlarını da öğrenmiş olacaksınız.

E-posta ve resmi yazışmalarda yazılı iletişim kurallarında dikkat etmesi gereken noktaları öğreterek iş arama, staj ve yüksek lisans başvuru sürecinde başarılı bir görüşme gerçekleştirmeyi öğretecektir. Eğitimde, gençler iş hayatının önemli bir parçası olan kurumsal e-posta ve resmi yazışmalarda etkili ve verimli sonuçlar almayı sağlayacak püf noktaları öğrenecek. Eğitim sonunda, kolay ve pratik yazışma yöntemlerini öğrenecek ve iş yazışmalarındaki profesyonel kalıplara hâkim olacak.

Eğitim;

📅 9-10 Ekim  🕗 10:00'da başlayıp, 17:00'de sona erecek.

17-30 yaş arası gençler başvuru yapabilir.

- Kontenjan 30 katılımcı ile sınırlıdır.

- Öğle yemeği, çay, kahve ve ikramlar ücretsiz karşılanacaktır.

- Sorgun dışından katılacak gençlerin yolculuk masrafları karşılanacaktır.

❗ Eğitim ücretsiz ve Katılım Belgelidir.

❗ Eğitim yüz yüze düzenlenecektir. Dolayısıyla eğitime sadece Yozgat bölgesinde ikamet eden gençler başvuru yapabilir.

Eğitime katılmak için ▶ bu formu doldurabilirsin.


COVID-19 TEDBİRLERİ

🔸Eğitim süresince katılımcılara dezenfektan tedariği sağlanacak.
🔸Eğitim süresince maske takılacak ve sosyal mesafe kurallarına uyulacak.
🔸Eğitim salonları sürekli havalandırılacak ve dezenfekte edilecek.

🔸Tüm katılımcıların ateşleri ölçülecek, HES kodları kontrol edilecek, HES kodu olmayan eğitime alınmayacak ve risk taşıyan katılımcıların eğitime katılmasına izin verilmeyecek.


Projeler ve eğitimlerimizden haberdar olmak için Telegram grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için lütfen buraya tıklayınız...

Bütün sosyal medya hesaplarımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör