×
Girişimcilik ve İnovasyon Eğitimi
 24.01.2022 14:06:16
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 1560 kez okundu

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ve Sorgun Gençlik Derneği tarafından, PRODES programı kapsamında yürütülen “İŞ'te Farkı Sen Yarat” başlıklı proje çerçevesinde "Girişimcilik ve İnovasyon Eğitimi" 29-30 Ocak 2022 tarihlerinde düzenlenecektir.

Bu eğitimin amacı, girişimcilik ve inovasyon yönetimi alanlarında varolan bilimsel ve uygulamalı bilgi birikiminin katılımcılara aktarılmasıdır.

Girişimcilik analitik düşünme, eleştirel düşünme, problem çözme ve inovasyon yeteneğinin bir araya gelmesiyle oluşabilecek üst düzey becerileri gerektirir. Yaşanılan değişime uyum sağlama ve bu değişime paralel olarak toplumun ihtiyaç duyduğu her türlü eylem ve ürün girişimcilik ve inovasyon faaliyetlerine göre gelişmekte ve girişimciler geleceğin dünyasına yön vermektedirler. İnovasyon yönetimi ile ilgili eğitimli kişilerin girişimciliği, ileri teknolojiler hakkında yüksek düzeyde bilgi isteyen ve rekabet gücü yüksek alanlarda yoğunlaşmaktadır. 

Bu eğitimden sonra ise bakış açınız tamamıyla değişecek ve bir girişimci olarak kendi işinizi nasıl kuracağınızı ve yöneteceğinizi öğreneceksiniz. Bu eğitimde ayrıca, yeni bir iş kurarken dikkat edilmesi gereken önemli hususları, kurmak istediğiniz iş hakkındaki bilgileri ve eğer bu işi kurmaya karar verirseniz nasıl başlamanız gerektiği ile işinizi nasıl yöneteceğinize ilişkin planları da öğreneceksiniz.

Önce keşfederek ve sonra eylemlerle girişimciliği öğreneceksiniz. Profesyonel ve kişisel anlamda yaratıcı düşünme, fırsatlardan yararlanma ve karşılaşılan karmaşık durumları analiz etme becerileriniz gelişerek girişimler konusunda özgüveniniz artacaktır. Ayrıca, simülasyonlarla hakiki bir üretici, alıcı ve tüketici gibi roller üstlenerek çeşitli senaryolarla deneyim kazanacaksınız.

Eğitim içeri nedir?

🎯 Girişimcilik Kavramı
🎯 İnovasyon/Yenilik nedir?
🎯 Girişimci olmayı etkileyen faktörler
🎯 İnovasyon Stratejisi
🎯 Başarılı Girişimcilerin ortak özellikleri
🎯 Girişimcinin sahip olması gereken özellikler
🎯 Girişimcinin iş kurma sürecindeki temel adımları
🎯 Başarılı bir iş fikri belirlemek
🎯 Uygulamalı İş Planı geliştirme

Girişimcilik ve İnovasyon Eğitimi 

📅 29-30 Ocak 2022  🕗 09:30'da başlayıp, 17:30'de sona erecek.

17-30 yaş arası gençler başvuru yapabilir.

- Kontenjan 30 katılımcı ile sınırlıdır.

- Öğle yemeği, çay, kahve ve ikramlar ücretsiz karşılanacaktır.

- Yozgat merkez ve ilçelerinden katılacak gençlerin yolculuk ücretleri ödenecektir.

❗ Eğitim ücretsiz ve Katılım Belgelidir.

Kontenjan 30 katılımcı ile sınırlıdır. Kontenjanının dolması ile başvuru formu kapatılacaktır. Dolayısıyla lütfen başvurunuzu en kısa sürede yapınız. Başvurusu olumlu olan katılımcılara eğitim hakkında SMS gönderilecektir.

Başvuru için lütfen ▶ bu formu doldurunuz..

COVID-19 TEDBİRLERİ
🔸Eğitim süresince katılımcılara dezenfektan tedariği sağlanacak.
🔸Eğitim süresince maske takılacak ve sosyal mesafe kurallarına uyulacak.
🔸Eğitim salonları sürekli havalandırılacak ve dezenfekte edilecek.
🔸Tüm katılımcıların HES kodları kontrol edilecek, HES kodu olmayan eğitime alınmayacak ve risk taşıyan katılımcıların eğitime katılmasına izin verilmeyecek.

Projeler ve eğitimlerimizden haberdar olmak için Telegram grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için lütfen buraya tıklayınız...

Bütün sosyal medya hesaplarımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

"Bu proje, T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Müdürlüğü tarafından desteklenmektedir."

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör