×
İş Dünyasına Geçiş Atölyesi: Kariyer Planlama
 10.12.2023 20:15:21
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 814 kez okundu
Sorgun Gençlik Derneği tarafından 16 Aralık 2023 tarihinde " İş Dünyasına Geçiş Atölyesi: Kariyer Planlama" düzenlenecektir.

Düzenlediğimiz eğitimlerle gençlerin mesleki, kişisel bilgi ve becerilerini artırılarak, onları iş hayatına hazırlıyoruz. Bu eğitimler, gençlerin ufuklarını açarak, iş yaşamında ve geleceğin dünyasında kendilerinden neler beklendiğini görmelerini sağlamaktadır.

Kendini geliştirmek, önce kendini tanımaktan başlar. İnsan kendinde bulunan özellikleri önce bir listeler. Duruş, karakter, davranış, hırs, korkular, kaçtıklarımız, inançlarımız, olmasını istediklerimiz, olanlar, olmayanlar, gerçekler, aslında bizim öyle olmasını isteyip gerçekte hayali yansıttıklarımız şeklinde daha da uzayabilen içeriklere sahip bir liste. Bu liste aslında insanın kendi gerçekleriyle yüzleşme listesidir. Kendini doğru tanımak için yaptığı, gelişim sürecinin ilk adımlarından biridir. 

Kendini geliştirmek isteyen gençler, bazen nereden başlayacakları konusunda takılı kalırlar. Çeşitli yöntemleri araştırırlar. Kitap okurlar ya da internetten araştırma yaparlar. Uygulamalar yapılır ve sonucunda kişisel gelişim süreci başlar. Bu atölyede gençlerin kendini geliştirmelerinin yöntemlerinden bahsedeceğiz. Kişisel gelişim sürecinde nelere dikkat edilir? Kendini nasıl geliştirir? Ne nedir? Kendini geliştirmek nasıl bir süreçtir?

İş Dünyasına Geçiş Atölyesi: Kariyer Planlama katılımcıların temel kariyer hazırlığı becerileri ve konuları hakkında bilgi edinmeleri için eğitim ve uygulama fırsatları sunmayı hedeflemektedir. Bu atölye ile; öğrenci ve mezunlarımıza kariyer planlamasında yardımcı olmak ve iş arayışı süresince destek olmak amacıyla çeşitli konularda atölye çalışmaları gerçekleştirilecektir.

Atölyenin detayları şu şekildedir:

* Atölyeye Yozgat Merkez ve Sorgun'da ikamet eden gençler başvuru yapabilir.

* Atölye Sorgun'da gerçekleştirilecektir.

* Atölye 10:00'da başlayıp, 16:00'de tamamlanacaktır.

* Atölyenin tüm oturumlarına katılması zorunludur.

Atölyeye 17-27 yaş aralığında bulunan tüm gençler katılım sağlayabilir.

* Atölye ücretsizdir. Atölyeyi başarıyla tamamlayanlara Katılım Belgesi verilecektir.

* Sınırsız çay, kahve ve ikramlar ile öğle yemeği tarafımızca ücretsiz karşılanacaktır.

* Yozgat'tan katılacak gençler için ücretsiz servisimiz olacaktır.

Katılmak için ⏩ bu formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Projeler ve eğitimlerimizden haberdar olmak için Whatsapp kanalımıza katılabilirsiniz. 

Bütün sosyal medya hesaplarımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör