×
İş Dünyasında Hikayenin Gücü
 25.01.2021 00:29:44
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 2527 kez okundu

Pandemi günlerinde çevrim içi eğitimlerimiz devam ediyor. Bu kez Sorgun Gençlik Derneği’ne Masal Ankara Kurucusu Güldane Berk konuk oluyor.

Bu etkinlikte Profesyonel hayatta hikayelerin gücünü ve onları nasıl kullanabileceğinizi öğreneceğiniz. 

Hikâyeler dikkat çekerek insanlarda duyguları canlandırmak için çok güçlü bir yoldur. Hikâyeler sizi izleyenlerin fayda bulacağı noktaların altını çizerek, onlara yol gösterirler. İtiraz veya karşı koyma olmaksızın mesajınızı insanlara ulaştırmanıza yardımcı olurlar. İş ortamında bir hikâye anlattığınızda ise hikâyeler size para ve zaman kazandırırlar. Bu yolla, müşterilerinizin güvenini kazanır ve hedeflediğiniz satışı daha kolay gerçekleştirirsiniz.

Program içerikleri nelerdir?

  • İş Amaçlı Hikâye Anlatıcılığı Nedir? Neden Anlatılmalıdır?

  • İş dünyasında hikayenin gücü

  • Hikâyeleri İnşa Etmek

  • Farklı Hikâye Tarzları

  • Anlatacağınız Hikâyeler Nasıl Dikkat Çeker?

  • Hikâyeleri Oluşturan Yapı Taşları

  • Daha İyi Hikâye Anlatmanın Sırları


Güldane Berk Kimdir?

Masal Ankara’nın kurucusu olan Güldane BERK Edebiyat öğretmenidir. Üniversite eğitimi sırasında pedagojik formasyon ve sınıf öğretmenliği sertifikaları almıştır.

Ankara'da iki yıl Avrasya Yazarlar Birliği Edebiyat Akademisine devam etmiş bu akademini yayınladığı üç kitapta hikaye, deneme ve şiirleriyle yer almıştır.

Kurgan Dil Kültür Edebiyat, Kardeş Kalemler, İdarecinin Sesi gibi ulusal ve yerel dergilerde yayınlanmış eserleri vardır. Ayrıca yazarın 2010 yılında çocuk edebiyatını seçkin yayınevlerinden olan Küçük Ev’den “Tırtılın Lezzet Yolculuğu” adıyla bir de masal kitabı çıkmıştır.

Masal anlatıcılığı yapan yazar birçok resmi ve özel kurumda eğitimler, seminerler vermiş, masal anlatmıştır. Berk, profesyonel NLP uzmanı olarak danışmanlık hizmeti de vermektedir. Ayrıca hikayelerle anlatma hikayeleştirerek anlatma, masal anlatıcılığı ile ilgili eğitimler vermektedir.

Hikaye ve masal anlatıcılığı yapan yazar birçok resmi ve özel kurumda eğitimler, seminerler vermiştir. Aşağıda 2019-2020 yılında yaptığı etkinliklerden bazılarına yer verdik. Berk, Nlp, Hikâyelerle Pazarlama, Hipnotik Dil Kalıpları, Hikayeleştirerek Anlatma, Masal Anlatıcılığı ile ilgili eğitim, seminer ve atölyelere sanal ve yüz yüze sınıf formatında devam etmektedir.

2019/20 yılı içerisinde yaptığı etkinlikler ve iş birliği yaptığı kurumlardan bazıları: Masal Anlatımı - ADALET BAKANLIĞI Yabancılara Türkçe Öğretimi - HALK EĞİTİM MERKEZİ Masal Anlatımı - AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI Z Kuşağı İçin Eğitim Ortamı - MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Temsil Sistemleri - MİLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Koçlar İçin Masal - ICF TÜRKİYE TOPLANTISI Masal Nedir - ORJİN AKADEMİ Masal Anlatımı - BİLSEM ANKARA Masal Koçluğu - ZÜBEYDE HANIM HİZMET İÇİ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ İSTANBUL Masal Anlatımı - BM PROJESİ ORDU Okuma Alışkanlığı Kazandırma –KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Masal Anlatımı - YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ & BİLKENT ÜNİVERSİTESİ

Eğitim detayları:

- Eğitim 29 Ocak Cuma günü 18.00 - 19.30 saatleri arasında düzenlenecektir.

- Eğitim çevrim içi Zoom programı üzerinden düzenlenecektir. 

- Kontenjan 250 kişi ile sınırlıdır.

- Eğitim ücretsizdir.

- e-Katılım Belgesi verilecektir.

- Başvurular Türkiye genelinden kabul edilecektir.

Son başvuru tarihi: 27 Ocak 2021 Saat: 20.00


Eğitime katılmak için ▶ bu formu doldurmanız yeterli olacaktır. 

 

Projeler ve eğitimlerimizden haberdar olmak için Telegram grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için lütfen buraya tıklayınız...


Bütün sosyal medya hesaplarımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.


Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör