×
İŞ'te Genç İŞ'te Yozgat Zirve Programı
 14.03.2021 09:29:57
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 3054 kez okundu
T.C. Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Sorgun Gençlik Derneği koordinatörlüğünde, Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nün ortaklığında yürütülen Erasmus+ Gençlik Diyalogu programı (KA347) “İŞ'te Genç İŞ'te Yozgat” başlıklı proje kapsamında 7-8 Nisan 2021 tarihlerinde Zirve Programı düzenlenecektir.

Projemiz, Yozgat'ın genç işsizliği sorununu irdelemeye yöneliktir. Bu proje ile katılımcılar ilimiz için büyük bir sorun haline gelen genç işsizliği konusunda bilgi sahibi olacaklar, sorunlara çözüm üretecekler ve ilimizde giderek artan genç işsizlik sorununu mercek altına alarak, gençlerin işsizlik sorunu içerisinde kaybolmalarına izin vermemek adına çözümler aranacak ve politika metni hazırlanacaktır. 

Projemizin temel amacı, Yozgat ekonomisini, yatırımların ve istihdamın nasıl artırılacağını, istihdam politikaları alanında karar alıcı pozisyonunda yer alan kamu kurum ve kuruluş yetkilileri, iş dünyası ve üniversite temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve gençlerle değerlendirmek, genç işsizliği sorununun tüm ekonomik ve toplumsal boyutlarıyla ele alınarak nedenleri ve sonuçlarını belirlemek, sorunun kaynağının tespit edilerek çözüm yolları sunmak ve çözüme katkıda bulunmaktır.

Proje kapsamında toplamda 4 Çalıştay düzenlenmiştir. Zirve programına gençler ve karar alıcılardan oluşan 100 katılımcı yer alacaktır.

Zirve Programı Detayları

- Zirve Programı 7-8 Nisan 2021 tarihlerinde Saat 09:30'da başlayıp, 17:00'de sona erecek.

- Zirve Programı Safa Sorgun Termal Otel'de düzenlenecektir. ( https://www.safasorgunotel.com )

18-30 yaş arası gençler katılım sağlayabilir.

- Proje kapsamında katılımcıların konaklaması, öğle yemeği, çay, kahve ve ikramlar ücretsiz karışılacaktır.

- Yozgat ve ilçelerinden katılacak gençlerin yolculuk ücretleri ödenecektir.

- Projeye katılım sağlayan gençlere Youthpass Sertifikası verilecektir.

(Youthpass Sertifikası Erasmus+ Gençlik Programında gerçekleştirilen projelere katılanlara verilir. Bu sertifika Erasmus+ Gençlik Programı tarafından fonlanan projelerin katılımcılarının projelerde neler yaptıklarını ve neler edindiklerini göstermek için hazırlanan bir araçtır. Youthpass sertifikası gençlerin katıldıkları projede elde ettikleri beceri ve yeterlikleri tanımlayarak gelecek kariyerleri açısından önemli bir belge niteliği taşır.)

- Zirve Programı yüz yüze düzenlenecektir. Dolayısıyla sadece Yozgat bölgesinde ikamet eden gençler başvuru yapabilir.

Son başvuru tarihi: 28 Mart 2021 Pazar Saat: 23.59

Başvuru için lütfen ▶ bu formu doldurunuz..


COVID-19 TEDBİRLERİ

- Program süresince katılımcılara dezenfektan tedariği sağlanacak.
- Programsüresince maske takılacak ve sosyal mesafe kurallarına uyulacak.
- Eğitim salonları sürekli havalandırılacak ve dezenfekte edilecek.

- Tüm katılımcıların ateşleri ölçülecek, HES kodları kontrol edilecek, HES kodu olmayan çalıştaya alınmayacak ve risk taşıyan katılımcıların çalıştaya  katılmasına izin verilmeyecek.


Projeler ve eğitimlerimizden haberdar olmak için Telegram grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için lütfen buraya tıklayınız...

Bütün sosyal medya hesaplarımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bu proje "Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. Ancak burada yer alan görüşlerden Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı sorumlu tutulamaz." 

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör