×
Kariyer Şöyleşisi
 25.02.2021 15:11:29
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 2748 kez okundu

Pandemi günlerinde çevrim içi etkinliklerimiz devam ediyor. Sorgun Gençlik Derneği’ne THY İtalya Bari Genel Müdürü, Yazar, Öğretim Görevlisi ve Turist Rehberi Ömür Kahraman konuk oluyor.

Yaşamımızda deneyimlerin yeri başkadır. Farklı konularda deneyim kazanmış, çok yönlü, renkli, “Görmüş, geçirmiş” dediğimiz kişiler, yaşadıkları toplum için birer katma değerdir. Yine bu kişiler iletişim becerisi, insan ilişkisi, ön sezgisi, liderlik vasıfları, girdiği herhangi bir mecliste gördüğü saygı ve ilgi ile örnek insanlardır.

 

THY İtalya Bari Genel Müdürü Ömür Kahraman’ın hayat hikayesini ve kariyer basamaklarını nasıl tırmandığını gelin birlikte dinleyelim.

 

Ömür Kahraman kimdir?

 

Lisans eğitimimi İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde 1994 yılında tamamlamıştır. Yüksek lisansının ilkini 2008 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler bölümünde, ikincisini 2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İngilizce İşletme Programı’nda, doktora derslerimi ise Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon programında %100 burslu öğrenci statüsünde tamamladı. Doktora tez aşamasındadır.


1989 yılında tercümanlıkla başladığı iş hayatına turizm ve havacılık alanlarında devam etti. İngilizce-Arapça dillerinden kokartlı turist rehberidir. Türkiye’nin araba kiralama şirketi sahibi ilk kadınıdır. Avrupa Konseyi’nin en genç üyesi olmuştur. Türkiye Güreş Federasyonu As Başkanlığı, İstanbul Belediyesi’ne bağlı BİT’lerde yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. İç denetim ve yöneticilikler yaptı. Yarı zamanlı öğretim görevlisi oldu.


Halen Türk Hava Yolları İtalya Bari Genel Müdürü olup; iyi derecede İngilizce, Arapça, orta seviyede Almanca ve İtalyanca bilmektedir. Name Haber’e ve turizm haberleri yapan çeşitli sitelere yazılar yazmaktadır.

 

Ömür Kahraman’ın LinkedIn hesabı: Ömür Kahraman | LinkedIn


Eğitim Detayları:


- 1 Mart Pazartesi günü 20.00 - 21.30 saatleri arasında düzenlenecektir.


- Zoom programı üzerinden çevrim içi olarak düzenlenecektir. 


- Katılım ücretsizdir.

- Başvurular Türkiye genelinden kabul edilecektir.

- Katılım Belgesi verilecektir.

 

Kontenjan 500 katılımcı ile sınırlıdır. Kontenjanının dolması ile başvuru formu kapatılacaktır. Dolayısıyla lütfen başvurunuzu en kısa sürede yapınız. Başvurusu olumlu olan katılımcılara etkinlik hakkında mail gönderilecektir.


Öğrenme sadece bir sınıfın sınırları ile sınırlı değildir. Hayat belki de en büyük öğretmendir. Hiçbir zaman yeni bir şey öğrenmek için çok yaşlı ya da çok fazla uzman değilsiniz. Yeni şeyler öğrenmek istiyorsan başvurunu bekliyoruz.


Başvuru için lütfen ▶ bu formu doldurunuz..


Projeler ve eğitimlerimizden haberdar olmak için Telegram grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için lütfen buraya tıklayınız...

Bütün sosyal medya hesaplarımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.


Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör