×
Kendi Hayatının Lideri Ol
 1.02.2021
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 2580 kez okundu

Pandemi günlerinde çevrim içi eğitimlerimiz devam ediyor. Bu kez Sorgun Gençlik Derneği’ne Uğur Böcekleri Derneği Eğitim Gönüllüsü İclal Akman Esen konuk oluyor.


“Kendi Hayatının Lideri Ol” Semineri Ne Anlatır ?


“Yurt sevgisi” ve “hoşgörü” ile üç temel değeri olan “dürüstlük, iş kalitesi ve girişimcilik” başlıklarından oluşmaktadır. Bu seminerde bu ilke ve değerler öyküler ve uygulamalarla anlatılmaktadır.


İlkeler: Yurt Sevgisi: Üzerinde yaşadığımız topraklar ve tüm dünya için çalışmanın önemi anlatılmaktadır. Yurt sevgisi içinde hoşgörü olduğunda daha anlamlı olduğundan, bu başlık hoşgörü değeriyle bağlantılı şekilde anlatılmaktadır.

Hoşgörü: Farklılıklara değer verilmesinin önemi ve bu sayede iletişime, fikirlere, gelişime açık bireyler olunabileceğinin üzerinde durulur. Değerler: Girişimcilik: Bireylerin karşılaştıkları toplumsal sorunlar karşısında, şikâyet etmek yerine bunlara nasıl çözüm bulabilecekleri ve her türlü koşulda üretken olabilmenin önemi anlatılmaktadır.

İş Kalitesi: Her kişinin kendi meslek alanındaki bilgi düzeyini artırması ve bu sayede yaptığı işlere nasıl değer katabileceği anlatılmaktadır.

Dürüstlük: Hayatımız boyunca çevremizdeki kişilere karşı dürüst davranmanın ve güvenilir bir birey olmanın önemi anlatılmaktadır.


İclal Akman Esen Kimdir?


Muğla Üniversitesi Ziraat Bölümü mezunudur. Kariyeri boyunca ‘’Müşteri İlişkileri ve Deneyimi’’ alanında uzmanlaşarak, 9 yıllık deneyime sahiptir. Eğitmenlik alanında kendini geliştirme üzerine katıldığı profesyonel eğitimlerin yanında, İzgören Akademi’nin ‘’Eğitmen Akademisi’’ programı mezunu olup, ‘’Uğur Böcekleri Derneği Eğitim Gönüllüsü’’ olarak seminerler vermektedir. GETEM (Boğaziçi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarları) Gönüllüsü olarak kitap seslendirmeleri yapmaktadır.


Eğitim detayları:


- Eğitim 8 Şubat Pazartesi günü 19.00 - 20.30 saatleri arasında düzenlenecektir.


- Eğitim çevrim içi Zoom programı üzerinden düzenlenecektir. 


- Eğitim ücretsizdir.


- e-Katılım Belgesi verilecektir.


- Başvurular Türkiye genelinden kabul edilecektir.


Kontenjan 500 katılımcı ile sınırlıdır. Kontenjanının dolması ile başvuru formu kapatılacaktır. Dolayısıyla lütfen başvurunuzu en kısa sürede yapınız. Başvurusu olumlu olan katılımcılara SMS gönderilecektir.


Katılmak için ▶ bu formu doldurmanız yeterli olacaktır. 

 

Projeler ve eğitimlerimizden haberdar olmak için Telegram grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için lütfen buraya tıklayınız...

Bütün sosyal medya hesaplarımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.


Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör