×
Kooperatifçilik Eğitimi
 29.09.2022 21:57:26
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 1550 kez okundu
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) ve Sorgun Gençlik Derneği (SORGED)  arasında genç istihdamının artırılması amacıyla, gençlerin kooperatifçilik konusunda bilgilendirilmesi, girişimcilik ve kooperatifçilik kapasitelerinin artırılması yoluyla Yeni Nesil Kooperatifçilik Gençlik Kooperatifi” kurulmasının teşvik edilmesi alanında 14-15-16 Ekim 2022 tarihlerinde Kooperatifçilik eğitimi düzenlenecektir.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından, 2022 yılında Kalkınma Ajanslarının onaylı çalışma programlarına ilave olarak “Genç İstihdamı” teması belirlenmiştir.

ORAN ve SORGED tarafından, söz konusu tema çerçevesinde genç girişimci adaylarının kooperatifçilik hakkında temel bilgilere ulaşımını sağlamak, Yozgat ilindeki genç girişimcilerinin fikirlerini kooperatifçilik alanında geliştirmelerine destek olmak amacıyla eğitim ve atölye çalışmaları gerçekleştirilecektir.

Bu eğitim programı ile “Gençlik Kooperatiflerinin” kurulması hedeflenmektedir. Eğitim sonrasında katılımcılara belirli zamanlarda eğitimler ve mentörlük destekleri verilecektir. 

Eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılara Katılım Belgesi verilecektir.

Kooperatif, kişilerin gönüllü olarak birleşip ortak ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını ve beklentilerini ortaklaşa sahip olunan demokratik kurallarla yönetilen bir işletme aracılığı ile karşılamak için oluşturdukları özerk bir kuruluştur.   

Eğitim Tarihleri: 

📅 14 Ekim 2022 🕗 14:30 17:30

📅 15-16 Ekim 2022  🕗 09:30 - 17:30

Kimler katılabilir?
18-34 yaş arası bireyler

Eğitim kapsamında,
- Öğle yemeği, çay, kahve ve ikramlar ücretsiz karşılanacaktır.

- Yozgat merkezden katılacak katılımcıların yolculuk ücretleri karşılanacaktır.

📍 Eğitim Safa Sorgun Termal Otelde düzenlenecektir.

Kontenjan 25 katılımcı ile sınırlıdır.

Başvurusu olumlu olan katılımcılara eğitim programı hakkında SMS gönderilecektir.

Başvuru için lütfen ▶ bu formu doldurunuz..

Bu eğitim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından 2022 yılı teması olarak belirlenen "Genç İstihdamı" temasının uygulama çerçevesi ve ORAN Kalkınma Ajansı Kırsal ve Sosyal Kalkınma Birimi çalışma programına dayanılarak hazırlanmıştır.
Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör