×
Problem Çözme Teknikleri
 23.01.2021 15:37:25
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 2959 kez okundu

Pandemi günlerinde çevrim içi eğitimlerimiz devam ediyor. Bu kez Sorgun Gençlik Derneği’ne Değişim Yöneticisi ve Eğitmen Çağdaş CANTÜRK konuk oluyor.

Eğitimin içerikleri nelerdir?
 • Problem Nedir?

 • Problem Tanımlama (5N)

 • Pareto Analizi

 • Problem Çözme Teknikleri

 • Beyin Fırtınası

 • Balık kılçığı Diyagramı

 • Neden-Neden Analizi

 • Önceliklendirme Matrisi

 • Makro Akış Şeması

 • Detaylı Süreç Haritası

 • Sebep-Sonuç Matrisi

 • Kontrol Planları

Çağdaş CANTÜRK Kimdir?

2009 yılında İtalya Hollanda ortaklığı olan Perfetti Van Melle’de Üretim Müdürü olarak çalışmaya başladı. Aynı dönemde, Sabancı Üniversitesi’nde Yönetici Geliştirme Programına (Executive Development Unit) katıldı. 2016 yılında Sürekli İyileştirme Müdürü olarak atandı ve Yalın Dönüşüm Lideri oldu. 3 yıl bu pozisyonda çalışan Çağdaş, bu süre zarfında Perfetti Operasyonel Mükemmellik Sisteminin tüm departmanlara yayılımı için stratejileri oluşturdu, çalışanların bilgi ve yeteneklerini geliştirmek için eğitim programları tasarladı, Öneri Sistemi, Problem Çözme ve Kaizen Sistemleri dahilinde dijitalleşme projelerine liderlik etti, Yalın Altı Sigma DMAIC Yeşil Kuşak ve Kara Kuşak projelerine başarılı bir şekilde liderlik etti.


2018-2019 yılları arasında Almanya’da üretim müdürlüğü yaptı ve ekip yönetimi, planlama, iyileştirme projeleri üzerinde çalıştı. 

15 sene aktif saha çalışmalarından sonra 2019 senesi itibari ile danışmanlık yapmaya başlayan Çağdaş, Operasyonel Mükemmellik (OPEX) Yönetim eğitimleri vermeye ve projeleri sırasında proje ekiplerine koçluk yapmaya başladı. OPEX ve TPM danışmanlıkları sırasında Henkel Kimya, Şölen Gıda gibi şirketleri destekledi. Ayrıca, global düzeyde İnsan Gelişimi (People Development), Hücre Organizasyonu (Cell Organization), Standart Çalışma (Standard Work), Uzman Ağı (Network of Specialist) kapsamında sistem ve konsept tasarımı, materyal hazırlama ve yayma amacıyla Global Henkel Üretim Sistemini (Henkel Production System) destekledi. 

 

2020 yılında Matris Danışmanlık bünyesine Uzman Kara Kuşak olarak katılan Çağdaş, Yalın ve Yalın Altı Sigma projelerinin yönetimi, kara ve yeşil kuşak eğitimleri ve proje danışmanlığı, değişim yönetimi danışmanlığı rollerinin yanında Matris’in dijitalleşme ve online eğitimler proje liderliğini üstlenmiştir. Aynı zamanda 2020 yılı başında Sola Unitas Akademi bünyesinde Takım ve Yönetici koçluğu programına devam etmektedir.  

 

Çağdaş CANTÜRK’ün kişisel LinkedIn hesabı: Çağdaş Cantürk | LinkedIn

 

Eğitim detayları:

- Eğitim 28 Ocak Perşembe günü 19.00 - 20.30 saatleri arasında düzenlenecektir.

- Eğitim çevrim içi Zoom programı üzerinden düzenlenecektir. 

- Kontenjan 250 kişi ile sınırlıdır.

- Eğitim ücretsizdir.

- e-Katılım Belgesi verilecektir.

- Başvurular Türkiye genelinden kabul edilecektir.

Son başvuru tarihi: 26 Ocak 2021 Saat: 20.00


Eğitime katılmak için ▶ bu formu doldurmanız yeterli olacaktır. 

 

Projeler ve eğitimlerimizden haberdar olmak için Telegram grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için lütfen buraya tıklayınız...


Bütün sosyal medya hesaplarımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör