×
Proje Okulu
 13.07.2021 21:14:39
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 1380 kez okundu

Proje Okulu Başlıyor..

Gençler, Fikirlerinizi Projeye Dönüştürün!

Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz Proje Okulu başlıyor. Proje Okulu, gençler arasında proje yazma kültürünü geliştirmek, proje yazma ve yönetme kabiliyeti kazanmak, bu alandaki yetkinlikleri geliştirmek, hibe ve teşviklerden yararlanmalarını sağlamak, proje tasarlama, yazma ve yürütme  konusunda beceriler kazanmak amacıyla düzenlenmektedir.

Proje; belirli bir yerde, belirli süre içinde, belirli bir bütçe ile net olarak tanımlanan hedef(ler)in gerçekleştirilmesine yönelik olarak planlanan faaliyetler bütünüdür.

Proje Okulu size ne katacak?

Artık proje hazırlayabilen ve yürütebilen gençler daha kolay istihdam edilebiliyor. Günümüzde birçok kurum, kuruluş ve STK proje koordinatörü ve proje asistanı arıyor. Kendi mesleğinizin yanında farklı becerilere sahip olmak ve toplumsal sorunlara çözüm üretmek sizi herkesten farklı kılıyor.

Artık şirketler işe alacakları gençleri seçerken üniversite yıllarını nasıl geçirdiklerine de bakıyor. Gençlerin akademik çalışmalarının yanı sıra kendilerini pek çok alanda geliştirmeleri önemlidir. Eğitim süresince çeşitli sektörlerde iş deneyimi kazanan, staj yapan, sosyal sorumluluk projelerinde etkin rol alan, bir spor dalında başarı kazanan ya da bir kulübün faaliyetlerinde çalışan gençler öncelikli tercih ediliyor. Şirketler, Sivil Toplumdaki çalışmalar önemseniyor. Birlikte çalışacakları gençlerin proje üretmesini, sorunlar çözüm odaklı ve takımla birlikte uyum içinde çalışmasını da bekliyorlar. 

Proje Okulu ile,  sadece proje yazmayı öğrenmeyeceksiniz. Eğitimin yanı sıra yaratıcılık, takım çalışması, zaman yönetimi, eleştirel düşünme, problem çözme ve sunum yapma becerileri kazanacaksınız.

Bu Proje Okulunda;  proje döngüsü yönetimi mantığı, sorun analizi, paydaş analizi, hedef analizi, strateji analizi, mantıksal çerçeve matrisi, faaliyet planı ve bütçe hazırlama, hibe programları başvuru formları tanıma fırsatı bulacaksınız.

Başvuru Detayları;

Proje Okulu 30 gün sürecektir.

31 Temmuz - 1 Ağustos tarihlerinde yüz yüze yapılacak "Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi" ile "Proje Okulu" başlayacaktır.

2-31 Ağustos 2021 tarihlerinde ise katılımcılara belirli günlerde yüz yüze ve çevrim içi olarak uygulamalı proje yazma eğitimi verilecektir.

Proje Okulu 31 Ağustos 2021 tarihinde son erecektir. Proje Okulunu başarıyla tamamlayan ve projelerini teslim eden katılımcılar Proje Okulundan mezun olacaktır.

- Proje Okulu 20 kişilik kontenjanla sınırlıdır. Eğitim 5 kişilik gruplar halinde yapılacaktır.

- Proje Okulu 16-29 yaş aralığındaki gençlere açık ve ücretsiz olacaktır.

- Proje Okulunu başarıyla tamamlayan gençlere Katılım Belgesi verilecektir.

- Proje Okuluna katılan gençlere ücretsiz Proje Yazma Eğitim el kitabı verilecektir.

- Proje Okulu, yüz yüze düzenlenecektir. Dolayısıyla sadece Yozgat bölgesinde ikamet eden gençler başvuru yapabilir.

Kontenjan 20 katılımcı ile sınırlıdır. Kontenjanının dolması ile başvuru formu kapatılacaktır. Dolayısıyla lütfen başvurunuzu en kısa sürede yapınız. Başvurusu olumlu olan katılımcılara Proje Okulu hakkında bilgi verilecektir.

Proje Okuluna başvurmak için lütfen ▶ bu formu doldurunuz..


Projeler ve eğitimlerimizden haberdar olmak için Telegram grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için lütfen buraya tıklayınız...

Bütün sosyal medya hesaplarımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör