×
Rafting Turu
 6.09.2022 20:01:32
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 1584 kez okundu

Yozgatlı Gençlerimizi Rafting Sporu ile tanıştırıyoruz, Rafting Sporu ile buluşturuyoruz. 

Sorgun Gençlik Derneği tarafından 10 Eylül 2022 Cumartesi günü Dünya Rafting Federasyonu tarafından “Mükemmeliyet Merkezi” olarak akredite edilen, Türkiye’nin en büyük yapay rafting parkuru Çekerek Rafting Parkurunda Rafting düzenlenecektir.

Rafting, Debisi ve akış hızı yüksek olan akarsularda raft denilen botlarla yapılan ekstrem bir su sporudur. Rafting ismi, İngilizce kelime anlamı “sal” olan “raft”tan gelir. Hızla ve delice akan akarsulara karşı devrilmemek ya da alabora olmamak için verilen mücadele bu sporun temelini oluşturur. 

Rafting, eğitmen önderliğinde bot ile akarsu yatağı üzerinde gerçekleştirilen bir takım oyunudur. En az 4, en fazla 12 kişilik ekip botun iki yanında yerlerini alarak kürek çeker. Rehber bu ekibi yönlendirir ve ön tarafta yer alarak botun kayalıklara çarpmasını önlemek için gruba direktif verir. Kılavuzlardan; iyi eğitimli olmaları ve rafting yapılan su yatağını çok iyi biliyor olmaları beklenir. 

Rafting, eğitmen eşliğinde düzenlenecektir.

Program:

Rafting Turu, 10 Eylül 2022 Cumartesi, 14.00-17.00 saatleri arasında düzenlenecektir.

* Sorgun ve Yozgat'tan katılacak gençlerimiz için ücretsiz servisimiz olacaktır.

* Gençlerimize ücretsiz çay, kahve ve ikramlarımız olacaktır.

* Rafting Turu için Çekerek Belediyesi kişi başı 100 TL talep etmektedir. Rafting turuna katılan her genç, 100 TL giriş ücretini Rafting turu sırasında Çekerek Belediyesine elden ödeme yapacaktır.

İletişim için  ⏭bu formu doldurabilirsiniz...

Son başvuru tarihi: 8 Eylül 2022 Perşembe Saat:19.00

Projeler ve eğitimlerimizden haberdar olmak için Telegram grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için lütfen buraya tıklayınız...

Bütün sosyal medya hesaplarımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör