×
Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü
 12.07.2023 22:05:25
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 869 kez okundu
Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) tarafından 15 Temmuz 2023 Cumartesi günü Saraykent Millet Bahçesinde "Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü" düzenlenecektir.

Sorgun Gençlik Derneği olarak, eğitime verdiğimiz önemle eş değer olarak sporu da önemsiyoruz. Sporda bir eğitim niteliğindedir. Sağlıklı bir nesil için spor vazgeçilmezdir. Gençlerimizin kötü alışkanlıklarında uzak durma, onlara yeni ufuklar açma noktasında spor çok önemli bir araç olabilmektedir. SORGED olarak gençlerimizin spor yapması için gayret ederek, sportif faaliyetler düzenlemeye devam ediyoruz. 

Sağlıklı yaşam için düzenli fiziksel hareketin çok önemlidir. Uzmanlar her gün mutlaka 10 bin adım yürünmesi ya da 10 bin adıma muadil hareket yapılması gerektiğini söylemektedir. Çağımızın hastalıkların en başında obezite gelmektedir. Fazla kilolu olmak ve hareketsizlik yaşam ise hastalıklara yol açmaktadır. 21. yüzyılı ancak sağlıklı nesillerle inşa edebiliriz. Dolayısıyla spor aktiviteleri düzenlememiz ve gençleri harekete geçirmemiz bu noktada çok önemlidir.

Yürüyüş, bedenimize ve zihnimize sayısız fayda sağlayan günlük aktivitelerin başında gelir. Ancak birçok insan hayatın yoğunluğu içerisinde yürüyüş yapmaya zaman ayıramaz ve aslında bunun ne kadar faydalı bir eylem olduğunun farkına varamaz. Yürüyüş, hemen herkesin bir bahane üretmesine gerek olmaksızın ücretsiz gerçekleştirilebilen rahatlatıcı bir spor dalıdır. Doğa içinde yapılacak hafif tempolu bir yürüyüş, size ihtiyacını duyduğunuz sağlıklı yaşamın kapılarını açacak güçte faydaları bulunmaktadır. Yürüyüş yapmak fiziksel sağlığımızı geliştirdiği gibi çeşitli psikolojik problemlerin de ortaya çıkmasını engeller. Hele de yürüyüş için tercih edilen yer doğa ile iç içe bir ortamsa, bu aktivite sağlığınız için daha da mükemmel bir hal alır. Yürüyüş, en az fitness ve bisiklet kadar etkili bir egzersizdir. Üstelik uzmanlar bunu doğa ile iç içe ortamlarda yapmanın daha etkili sonuç almaya yardımcı olduğunu söylemektedir. Düzenli yürüyüş yaparak pek ala kilo verilebilir, ideal kilo korunabilir. Çünkü yürüyüş sırasında ciddi bir kalori yakımı söz konusudur.

Sorgun Gençlik Derneği olarak her fırsatta Yozgat’ın keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerini gençlere tanıtmaya devam ediyoruz. İlimizin mevcut kırsal turizm alanlarıyla alternatif bir turizm merkezi olmaya adaydır. SORGED olarak, Yozgat'ın farklı mekanlarında spor aktiviteleri düzenlerken, mevcut turizm potansiyeli olan ilimizi gençlerimize tanıtıyoruz. Bu hafta Saraykent Millet Bahçesinde hem sağlıklı yaşam yürüyüşü yapacağız hem de Saraykent Millet Bahçesini gençlerimize tanıtacağız.

Saraykent Millet Bahçesi, Divanlı Göleti’ne cepheli millet bahçemizde 674 m2'lik kapalı alan bulunuyor. Bu alanın 544 m2'lik kısmı Millet Kıraathanesi olarak tasarlanmış vaziyette. Millet Bahçemiz; Seyir iskelesi, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, piknik alanları, kamelyalar, oturma grupları ve geniş yeşil alanları ile sadece Saraykent'e değil Yozgat'a da değer katan bir yatırım.

"Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü" 15 Temmuz 2023 Cumartesi günü Saat 17.00'de başlayacaktır. 

Program:
17.00-18.00 Sağlık Yaşam Yürüyüşü
18.00-18.30 Çay ve ikramlar 

❗Sorgun'dan katılacak gençlerimiz için ücretsiz servisimiz olacaktır.

Kontenjan 30 katılımcı ile sınırlıdır. Kontenjanının dolması ile başvuru formu kapatılacaktır. Dolayısıyla lütfen başvurunuzu en kısa sürede yapınız. Başvurusu olumlu olan katılımcılara eğitim hakkında SMS gönderilecektir.

Katılmak için ⏩ bu formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Projeler ve eğitimlerimizden haberdar olmak için Telegram grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için lütfen buraya tıklayınız...

Bütün sosyal medya hesaplarımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör