×
Sosyal Girişimcilik Eğitimi-etkinliği
 5.08.2019 23:04:00
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 2156 kez okundu

Sorgun Gençlik derneği Başkanı Halil Uğuz, Sorgun Halk Eğitimi Merkezi ortaklığında yürütülen T.C. İçişleri Bakanlığı, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen PRODES programı kapsamında “Gençler Gelişiyor, Hayatlar Değişiyor” başlıklı proje kapsamında tarihlerinde Sosyal Girişimcilik Eğitimi düzenlendiğini söyledi. Eğitim Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Merkezi yönetici Selahattin Ciritci tarafından verildi.
Başkan Uğuz, “Eğitim programı ile gençler “Sosyal Girişimcilik” eğitiminde, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve devlet sektörünün kesişim noktasında bulunan sosyal girişimcilik dünyasını daha yakından tanıma fırsatı buldu. Eğitimin sonunda sosyal girişimcilik felsefesiyle tanışmış olan gençler, Dünya’daki ve Türkiye’deki iyi örnekleri incelemiştir.

Gençler, eğitimle birlikte sosyal girişim düşünce yapısını ve yöntemlerini kişisel yaşamında kullanabilen ve hayalindeki sosyal fayda fikrini hayata geçirmek için gerekli teknik becerileri kazanmıştır. Eğitim sonrasında 3 adet sosyal girişimcilik fikri ortaya çıkmıştır. Gençlerin ortaya çıkardığı bu fikirler ilgili kurumlarla paylaşılarak gerekli desteklerin istenilmesi sağlanacağını” ifade etti.

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör