×
Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Atölyesi
 6.11.2023 21:28:57
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 810 kez okundu
Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) tarafından "Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Atölyesi" düzenlenecektir.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Eylül 2015’te, 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacını (Sustainable Development Goals – SDG) içeren 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi’ni kabul etmiştir. “Kimseyi geride bırakmama” ilkesi üzerine inşa edilen yeni gündem, herkes için sürdürülebilir kalkınmanın sağlanmasına yönelik bütünsel bir yaklaşımı vurgulamaktadır.
BM Türkiye ve ortakları Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına ulaşılması için çalışıyor.: Birbiri ile bağlantılı 17 iddialı Amaç Türkiye dahil tüm Dünya'da insanların karşı karşıya kaldığı ana sorunların çözümünü hedefliyor. BM Türkiye de bu Amaçlara 2030 yılına kadar erişilmesi için desteğini sürdürüyor. Bu Amaçlara ulaşılabilmesi için herkesin bilgilenlenmesi gerekiyor. Biz de bu amaçla bu atölyeyi düzenliyoruz.

Küresel iklim değişikliği her zamankinden daha fazla eğitim gerektiriyor. Gençler ve çocuklar küresel ısınma konusunda eğitilmelidir. Onlara sorunun ne olduğu ve bu sorunun sonuçlarının neler olabileceğinin anlatılması gerekmektedir; anlamaları davranışlarını değiştirmeye teşvik edecektir ve bu da krize uyum sağlamalarına yardımcı olacaktır. Gençlere doğaya olan farkındalıklarının artırılması, içtiği suyun, yediği gıdanın farkında olması sağlanmalıdır. Yaşamımızın özü olan suya, tüm doğaya saygı duymayı öğretmeliyiz. 

Detaylar şu şekildedir:

* 11 Kasım Cumartesi günü  düzenlenecektir.

* 10.00'de başlayıp, 16.00'da sona erecektir.

* Ücretsiz servisimiz olacaktır.

* Öğle yemeği, sınırsız çay ve kahvemiz olacaktır.

* Katılımcılara Dijital Katılım Belgesi verilecektir.

* Atölyenin yeri katılımcılara ayrıca bildirilecektir.

Kontenjanımız sınırlıdır. Kontenjanının dolması ile başvuru formu kapatılacaktır. Dolayısıyla lütfen başvurunuzu en kısa sürede yapınız. Başvurusu olumlu olan katılımcılara zirve programı hakkında SMS gönderilecektir.

Katılmak için ⏩ bu formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Projeler ve eğitimlerimizden haberdar olmak için Whatsapp kanalımıza katılabilirsiniz. 

Bütün sosyal medya hesaplarımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör