×
Türkiye'de Organ Bağışı ve Organ Nakli
 13.01.2021 13:35:02
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 2722 kez okundu
Sorgun Gençlik Derneği tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında desteklenen "Bir Bağış Bir Hayat " başlıklı çalışma kapsamında "Türkiye'de Organ Bağışı ve Organ Nakli" başlıklı Seminer düzenlenecektir.

Lütfen eğitime kesin katılım sağlayacaksanız başvuru formunu doldurunuz. Eğitime seçilip, katılmayı iptal eden katılımcılar kontenjan nedeniyle diğer potansiyel katılımcıların eğitime katılmasına engel olmaktadır. Eğitime seçilip, katılmadığınız takdirde SORGED'in 1 yıl boyunca hiç bir eğitiminden ve projesinden yararlanamayacağınızı lütfen unutmayın. 

Unutmayın!

En büyük zaman hırsızı kararsızlıktır.

Çalışmamız ile ülkemizde ve Yozgat ilimiz de önemli bir sağlık sorunu olan organ nakli için gerekli, ancak yetersiz sayıdaki organ bağışını artırmak için halkın bilgilendirilmesi ve katılımlarının sağlanmasını amaçlıyoruz.

Çalışmamız kapsamında organ bağışı ve nakli sayılarının artırılması konusunda çeşitli çevrim içi eğitimler, kampanyalar ve faaliyetler düzenleyeceğiz. Söz konusu faaliyetlerin amacı halkımızın ve gençlerin konu ile ilgili bilgi ve bilinç düzeyinin artırılmasını sağlamaktır. Çalışmamız ile organ bağışı konusunda önce bölgemizde sonra tüm kamuoyunda farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz. Çalışmamız kapsamında yaptığımız tüm faaliyetler ile toplumun organ nakli konusunda bilinçlendirilmesi, eğitim, seminer, tanıtım ve kampanyaların düzenlenmesi ile organ bağış naklinn artacağını beklemekteyiz.

Seminerde neler ele alınacak?
- Organ Bağışı nedir?
- Türkiye'de Organ Bağış durumu
- Organ Bağışı ve Naklinin Hukuki Yönü
- Organ Bağışı ve Naklinin Dini Yönü
- Kimler organ bağışında bulunabilir?
- Hangi kurumlara bağışında bulunabilir?
- Soru-cevap

Gamze Yıldırım Kimdir?
2007 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Hemşirelik Programından mezun olmuştur. Kalp Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Hemşireliği, Spitali Amerikan Hospital (Tiran/ Arnavutluk) Servis Sorumlu Hemşireliği görevlerinin ardından 2011 yılında Organ ve Doku Nakli Koordinatörlüğüne başlamıştır. Londra NHS Imperial College Kidney Transplant Center’da 3 aylık satjyer organ nakli koordinatörü olarak bulunmuştur. University of Barcelona Donation and Transplantation Institue tarafından düzenlenen Transplant Procurement Management sertifikasyon kursuna katılmıştır. 13 yıllık meslek deneyiminin son 10 yılı Organ Nakli sistemi içinde büyük Organ Nakli Merkezlerinde klinik Organ Nakli Koordinatörü olarak içinde geçmiştir. Yönetim kurulu üyesi olduğu Türkiye Organ Nakli Vakfında organ bağışı projelerinden sorumlu olarak tam zamanlı çalışmaktadır, aynı zaman da Organ Nakli Koordinatörleri Derneği, The Transplantation Society-Woman in Transplantation ve Europen Transplant Coordinators Organization üyesidir.

Seminer detayları:

- Seminer 21 Ocak Perşembe günü 19.00 - 20.00 saatleri arasında düzenlenecektir.

- Seminer çevrim içi Zoom programı üzerinden düzenlenecektir. 

- Kontenjan 250 kişi ile sınırlıdır.

- Seminer ücretsizdir.

- e-Katılım Belgesi verilecektir.

- Başvurular Türkiye genelinden kabul edilecektir.

 

Son başvuru tarihi: 20 Ocak 2021 Saat: 20.00


Eğitime katılmak için ▶ bu formu doldurmanız yeterli olacaktır. 

 

Projeler ve eğitimlerimizden haberdar olmak için Telegram grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için lütfen buraya tıklayınız...

Bütün sosyal medya hesaplarımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.


“Bu çalışma Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Sorgun Gençlik Derneği'ne aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”
Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör