×
Yozgat Kültür Gezisi ve Doğa Yürüyüşü
 23.09.2023 22:13:07
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 609 kez okundu
Gençlerimize Yozgat’ı tanımaya ve tanıtmaya yönelik kültür gezisi düzenleyeceğiz ve Yozgat Çamlığı Milli Parkında doğa yürüyüşü yapacağız.

Yozgat'ın keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerini tanıtmaya devam ediyoruz. Yozgat alternatif bir turizm merkezidir. Yozgat ve ilçelerimizin kendisine özgün güzellikleri ve tarihi mekanları bulunmaktadır. Fakat çoğu gencimiz var olan tarihi yerleri gezmek için zamanı veya parası olmayabiliyor. Düzenlediğimiz her faaliyette gençlerimize sorduğumuzda Yozgat'ta gezilecek görülecek yerleri çok fazla bilmediklerini hatta hiç Yozgat Çamlığına bile gitmediklerini dile getiriyorlar. Çamlığımız, tarihi camilerimiz, konaklarımız, Roma Hamamı, Kerkenes Harabeleri, Kazankaya kanyonu gibi daha birçok güzelliklerimiz tarihi mekanlarımız var. Sen de Yozgat'ı tanımak istiyorsan başvurunu bekliyoruz.:)

Elbette Yozgat'ı gezmek için 1 gün yetmez... Şimdilik sizin için aşağıdaki programı hazırladık.

Etkinlik 7 Eylül 2023 Cumartesi günü düzenlenecektir.

Program:
10.00-11.00 - Yaklaşık 45 dakika boyunca Türkiye'nin ilk milli parkında Yozgat Çamlığında bol oksijenli temiz havasını içimize çekerek doğa yürüyüşü yapacağız. 
11.00-12.00 - İkramlar ve semaver çayı eşliğinde sohbet edeceğiz :)
12.00-13.00 - Hayri İnal konağında Yozgat'ın yöresel kuruyemişi çedene ve menengiç kahve eşliğinde türküler söyleyip, yöresel oyunlarımızı oynayacağız.
14.00-15.00 - Osmanlı İmparatorluğu Döneminde Avrupa etkisinde ortaya çıkan Türk mimari tarzının Anadolu’daki önemli örneklerinden biri olan Çapanoğlu Camini ziyaret ederek, tarihi hakkında bilgi alacağız.
16.00-17.00 - Spor Vadisinde günün stresini atıp kısa bir yürüyüş yapacağız.
17.00- Günü tamamlamış olacağız.

* Sorgun'dan katılacaksan endişelenme senin için ücretsiz servisimiz olacak.

Acele et ve hemen başvur çünkü kontenjanımız sadece 20 kişi ile sınırlı :) 

Kültür gezimizin ücretsizdir.

Yozgat Kültür Gezisi ve Doğa Yürüyüşü 'ne katılmak istersen hemen bu ⏩BAŞVURU FORMU 'nu doldur.

Projeler ve eğitimlerimizden haberdar olmak için Telegram grubumuza katılabilirsin. Katılmak için lütfen buraya tıkla... :)

Bütün sosyal medya hesaplarımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsin.

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör