×
Muhammed Emin ŞAHİN
 psikolojikdanismanim.net@gmail.com
 5.12.2017 12:58:13
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 3515 kez okundu

Merhaba. Ben Muhammed Emin. Erciyes Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden bu yıl mezun oldum. Alanımda yetkin bir psikolojik danışman olabilmek için okumaya, araştırmaya ve çeşitli eğitimlere katılmaya devam ediyorum. Son olarak Sorgun Gençlik Derneği (SORGED)’in düzenlemiş olduğu liderlik eğitimine katıldım. Bu yazımda sizlerle eğitim süreci ile ilgili deneyimlerimi ve hissettiklerimi paylaşacağım.

Bildiğin geleneksel eğitim yöntemlerini unut. Neden mi? Çünkü Sorgun Gençlik Derneği'nin hazırlamış olduğu eğitim programlarında çağdaş eğitim yöntemleri ile yaparak yaşayarak öğreneceksin. Nereden mi biliyorum? Çünkü ben de bu güzel eğitimlerden birine katılma fırsatını yakaladım. Nasıl olduğunu merak ediyorsan okumaya devam et.

Her şey ben odama çekilmiş KPSS soruları ile boğuşurken başladı. Sürekli aynı şeyleri yapmaktan sıkılmış, farklı şeyler yapmanın bana çok iyi gelebileceğini düşünüyordum. Ders çalışmaya kısa bir ara verdiğim vakit Sorgun Gençlik Derneği'nin eğitim davetini gördüm. Liderlik eğitimi ve birçok eğitimi biz gençlere ücretsiz olarak sunacaklarını yazmışlardı. Kendi kendime "Şaka mı bu acaba?" dedim. Bu devirde ücretsiz eğitim veren, kendilerini gençliğe adayan birileri kalmış mıydı ?.. Ben bu soruların cevaplarını ararken geçmişte Sorged'in düzenlemiş olduğu birçok eğitim ve projenin seyrine dalmıştım. Hatta hayran hayran baka kalmıştım. Öyleki zamanın nasıl geçtiğini bile anlamamıştım. İşte o zaman :"Ben de liderlik eğitime katılmalıyım, hem bireysel olarak gelişmeli hem de aldığım eğitimle diğer insanlara faydalı olmalıyım ." dedim.. Ve bir an dahi beklemeden eğitime başvurdum. İyi ki başvurmuşum.

Biraz da eğitimde neler yaptığımızdan bahsedeyim. Ben tek yönlü iletişimin olduğu, seminer tarzında bir eğitim süreci beklerken, Onur Çiftçi hocamızın kullandığı interaktif(etkileşimli) yöntemler ile ezberden uzak bir eğitimin hazzına vardım. Grup olma bilincini, takım ruhunu ve en önemlisi liderliğin aslında ne demek olduğunu yaparak yaşayarak öğrendim. Ayrıca önceden hiç tanımadığım ama bu eğitim sayesinde tanıştığım insanlarla sosyalleşmenin tadına vardım. Farklı hayatlar tanıdım, özgün fikirlerle karşılaştım. Kimi zaman da Halil Uğuz hocamızın o güzel tanıtımları ve videoları ile hayallerimizin gerçekleşmesinin çok zor olmadığını anladım. Yeter ki bizler küçük bir adım atalım, işe koyulalım.

Sen de "Ezberci yöntemlerden sıkıldım, farklı şeyler arıyorum, hayatıma renk katmak istiyorum." diyorsan sakın durma! İlgi ve ihtiyacına uygun olan bir eğitim için başvuru formuna tıkla.

Hoşçakalın.. Sevgi ile kalın..

Muhammed Emin ŞAHİN

İletişim: psikolojikdanismanim.net@gmail.com

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör