×
Nuriye BABAARSLAN
 bilgi@sorged.org
 9.08.2018 21:44:01
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 2474 kez okundu

Merhaba. Ben Nuriye Babaarslan.

Söze nasıl başlamalı, neyi nasıl anlatmalı da kalplere dokunmalıyım diye düşünerek yazıma başlamak istiyorum.

Hepimizin kafasında nasıl bir dünya istediğimize dair milyonlarca düşünce vardır elbette.

Ve her insan kendi penceresinden bakar hayata. Bende bir bedensel engelli olarak hayatı kendi açımdan izliyorum ve sanırım benim dünyamda herkes gibi olmak pekte istediğim bir şey değil :)

Hep gelişmiş bir toplum hayali kurardım. Özellikle kadınların ve engelli bireylerin eğitilmesi bence geleceği kurtarmakla eşdeğerdi.

İnsanların aktif ve sosyal olmalarını, hayatın amacını kovalamalırını, uzun uzun sohbetler edip birbirlerini anlamalarını çok isterdim.

Lakin bazen pes ettiğiniz oluyor ve ''herkesleşmek'' kelimesinin hayatınıza yavaş yavaş girmeye başladığını fark ediyorsunuz.

Tamam güzel hayallerim var ama sanırım buna ortamın yok Nuriye, dediğim çok zaman oldu hayatımda.

Tam bu halleri yaşarken sosyal medyada SORGED'le tanıştım. İtiraf etmek gerekirse pek dikkat ederek incelemedim sayfayı.

Bir ara incelerim diyerek pek ilgilenmedim sayfayla.

Sonra SORGED'in Web Tasarım kursu açacağını gördüm duyuruda. Lisede Web Programcılığı bölümünü okumuştum ve ilgimi çekmişti bu duyuru.

Bu arada erkek kardeşimde benim gibi bir engelli. Klişe bir durum evet ama çoğu engelli gibi evler bizim vazgeçilmez mekanımız.!

Hemen dernek sitesinden kayıt yaptık ikimizde. Ailem bizden fazla sevindi diyebilirim sanırım.

Evet güzel bir kursa başladık ve verimli olması çok önemli ama benim için günlük bir yol kat edip bir amacımın olması daha da önemli açıkçası. Her gün zorlanarak çıktığım o basamakların hesabını bile yapmıyorum :) Çünkü bir amacım var nasıl olsa.

Web Tasarım kursumuz bitti diyebilirim. Son haftasındayız. 'Evli' günlere tekrardan merhaba dedim içimden. Güzeldi ama bu da bitti dedim. Dedim ama bazen bitti dediğiniz anda başka şeyler hayatınıza girmek için sıra bekliyor...

Şimdi de Proje Yazma Okulu duyurusunu gördüm ve ona da katılmaya karar verdim. İnşaAllah güzel projelerde olup, güzel işler yapıp,  güzel bir gelecek inşa edenlerden olabilirim.

Gelgelelim SORGED bana ne kattı?

Samimi ve seviyeli ortamları çok seviyorum doğrusu. Yeri gelince şakalaşmayı, gülmeyi. Yeri gelince de toplumun ciddi sorunlarını tartışmayı, konuşmayı.

Hepimiz bu ülkenin birer bireyleriyiz. Kimi vücuduyla bu ülkeye katkı yapar kimisi aklıyla. Bende inanıyorum ki gizli birer hazine gibi keşfedilmeyi bekleyen binlerce engelli kardeşim var. Ben bu adımı SORGED'le atmaya niyet ettim. Sonu hayrola...'Ben yapamam' dediğim şeylere,  SORGED'le mümkün sanırım demeyi hayal etmeye başladım bile. Aklımda olan şeyleri hayata geçirebileceğim ya da en azından duyurabileceğim bir yer buldum çevremde. Yıllardır aradığım altın fırsatı SORGED bana sundu şükür.

Güzel şeyler hayal edelim ve güzel bir seda bırakalım arkamızda. Sıradanlaşmış şeylere karşı bizler yeni bir dönem başlatalım. Seviyesiz ve amaçsız bir gençlikten ziyade tevazu ve samimiyeti olan bir gençlik oluşturmaya niyet edelim. Hepimiz geleceğin anne ve babaları olacağız. O yüzden şimdi atacağımız küçük adımlar gelecekte bir şekilde karşımıza kesinlikle çıkacak. İyi veya kötü ama mutlaka çıkacak. Velhasıl SORGED'le güzel bir adım atalım derim:) Hayalperest bir insan olduğumu söyleyebilirim. Bazen bu hayallerime sadece ortamımın engel olduğunu çok gördüm maalesef. Ama ENGELSİZ BİR SORGED'le gerçek olacak hayallere merhaba :)

Lütfen ayaklarınızı ve kalplerinizi güzel şeylerde kullanın...

Selametle :)

Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör