×
Çevreni Değiştir Hayatını Değiştir
T.C. Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Avrupa Dayanışma Programı kapsamında, Sorgun Gençlik Derneği koordinatörlüğünde hazırlanan “Çevreni Değiştir Hayatını Değiştir” başlıklı projesi onaylandı. 

Kurulduğumuz günden bu yana gençler için proje üretmeye ve gençlere proje kültürünü kazandırmaya çalışıyoruz.

Bu proje fikri Sorgun Gençlik Derneği tarafından verilen Proje Döngüsü Yönetimi Eğitiminde ortaya çıkmıştır. SORGED gönüllüleri tarafından hazırlanan bu projede, gençlerin çevre duyarlılığını arttırmak üzere yerelde ne yapabiliriz sorusunu sormaları üzerine oluşmuştur. Gençler öncelikle kendi arkadaşlarına, sonrasında diğer gençlere ve Yozgat bölgesinde yaşayan insanlara ulaşmayı hedeflemişlerdir.
Proje fikri gençlerin toplumu ilgilendiren bir sorunla ilgili harekete geçme düşünceleri sonucu hayat bulmuştur. Gençlerin sorun olarak gördükleri bir konuyla ilgili eylemde bulunmaları, bir proje hazırlamaları ve bu sorunun çözümüne yönelik adım atmış olmaları aktif bir vatandaşlık örneğidir. Projenin uygulanması sırasında gençler inandıkları bir iş için çalışmanın hazzını yaşayacak ve sorunlar karşısında oturup beklemek yerine, eyleme geçmenin önemini daha iyi kavrayacakladır. Bu durum gençlerin aktif vatandaşlıklarını teşvik edecektir.

Bu projenin yürütülmesinde ki amacımız, gençlerde çevre ve geri dönüşüm ile ilgili sosyal sorumluluk bilincini geliştirmektir. Gençler geri dönüşüme dikkat çekerek, çevrenin korunması sağlamak amacıyla 10 ay süresince çeşitli faaliyetler yürüteceklerdir.

Projemiz Yozgat Yaşanabilir Çevre Derneği işbirliğinde yürütülecektir.
Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör