×
Gençler Gelişiyor, Hayatlar Değişiyor

SORGED Sorgun Gençlik Derneği tarafından hazırlanan, Sorgun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ortaklığında, T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğüne PRODES Programı kapsamında sunduğumuz "Gençler Gelişiyor, Hayatlar Değişiyor" adlı projemiz kabul edildi.

Projemizle Yozgat bölgesinde yaşayan 18-30 yaş aralığındaki gençlerin girişimciliğini, liderlik vasıflarını, istihdamını artırmak, gönüllülük bilinci oluşturarak sosyal hayata, aktif olarak katılımlarını sağlamak, bağımlılığın zararları konusunda bilinçlendirmek, sosyal ve kişisel gelişimlerini desteklemek, toplumsal hayata tam katılımlarını sağlamak, aktif vatandaşlığı teşvik etmek amacıyla gençler arasında dayanışmayı geliştirmek, aynı amaçla bir araya gelen gençlerin birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak, gençlerin ufkunu genişleterek özellikle imkânları kısıtlı olan gençlerin öz güvenlerinin gelişmesini sağlamak, gençlerin karar alma mekanizmalarına aktif katılımını sağlamak, kamu-sivil toplum işbirliği ve iletişiminin arttırılması amaçlanmaktadır.

Projenin faaliyetlerinden toplamda 300 genç yararlanacak.
Projemiz kapsamında toplamda 7 eğitim 3 kurs düzenlenecek.
1-Sosyal Girişimcilik Eğitimi
2-Sivil Toplum ve Gönüllü Yönetimi Eğitimi
3-Gençlik Katılımı ve Farkındalık Eğitimi
4-Dijital İletişim ve Sosyal Medya Eğitimi
5-Liderlik ve Takım Çalışması Eğitimi
6-Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi
7-Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi 
8-Çinicilik Kursu
9-Ebru Kursu
10-Web Tasarımı Kursu

Yine projemiz kapsamında Sportif faaliyetler ve Okuma etkinlikleri düzenlenecek.

Projemizin eğitimlerinin tamamlanmasından sonra gençlerin ve politika yapıcıların katımlıyla  “Gençlik Katılımı Çalıştayı” düzenlenecek.

Yozgat Gezisi Düzenlenecek
Son olarak proje kapsamında gençlerin tarih ve kültür bilincini geliştirmeleri amacıyla ve yeni yerler tanımalarını için Yozgat ve kerkenez harabelerine gezisi düzenlenecektir. Yozgat’ta bulunan Çamlık parkı, müzeler, konaklar, tarihi camiler vb. bulunan yerlere kültürel gezi düzenlenecektir.
Bizlerin her zaman yanında olan ve projenin hazırlığı aşamasında her türlü desteği veren Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürümüz Sayın Hakkı YURTLU Bey’e SORGED ailesi olarak çok teşekkür ediyoruz.


Copyright 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör