×
Ne İstediğine İnan

Sorgun Gençlik Derneğinin ortaklığında, Almanya Aubiko e.V. kurumu koordinatörlüğünde Erasmus Plus Gençlik Değişimleri programı kapsamında yürütülen “Believe what you want! Religious Minorities in Germany and Turkey in the context of the refugee situation.” başlıklı proje kapsamında Sorgun ve Hamburg da yaşayan lise öğrencileri katılacak.

Proje kapsamında 2 hareketlilik gerçekleştirilecek.

İlk olarak Sorgun'da  yaşayan 20 lise öğrencisi, 2 öğretmen ve 1 proje koordinatörü 19-25 Ocak 2019 tarihinde Almanya’nın Hamburg şehrinde proje faaliyetlerine katılım sağlayacak.

Projenin ikinci faaliyeti Almanya’da eğitim gören 20 lise öğrencisi, 2 öğretmen ve 1 proje koordinatörü 19-26 Nisan 2020 tarihinde Yozgat’a gelerek proje faaliyetlerine katılım sağlayacak.

Proje kapsamında, Türk ve Alman kültürlerinin tanınması, islamofobi, dini azınlıklar, ırkçılık, ön yargı ve ayrımcılığı önlenmek, iki ülkede yaşayan mültecilerin sorunları gibi konular ele alınacak"


“Bu web sitesi Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Sorgun Gençlik Derneğine aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”
Copyright 2019 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör